Finał akcji "Bądź eko na co dzień!" za nami. Bydgoszczanie zamienili plastik na rośliny [zdjęcia]

Marta Mikołajska
Marta Mikołajska
Finał akcji "Bądź eko na co dzień" przyciągnął sporo mieszkańców, którzy postanowili plastikowe odpady zamienić na kolorowe rośliny. W ramach wydarzenia zebraliśmy ponad pięćdziesiąt tysięcy nakrętek i ponad 20 tysięcy plastikowych butelek. Arkadiusz Wojtasiewicz
W sobotę, 15 maja w Bydgoszczy odbyła się akcja "Bądź eko na co dzień". W ramach tego wydarzenia mieszkańcom, którzy przekazali plastikowe butelki i nakrętki, wręczyliśmy rośliny doniczkowe.

Finał akcji "Bądź eko na co dzień" odbył się w sobotę, 15 maja na placu przed bydgoskim Centrum Handlowym Focus w Bydgoszczy.

Jak się okazało, bydgoszczanie do tematu ochrony środowiska podeszli z wielkim zaangażowaniem. Jeszcze przed startem w kolejce do przekazania plastikowych odpadów ustawiło się kilkaset osób.

W ciągu sześciu godzin trwania wydarzenia w ręce mieszkańców przekazaliśmy 700 szt. roślin doniczkowych, w tym begonii, surfinii, turków i pelargonii rabatowych. W tym samym czasie zapełnione zostały cztery kontenery o pojemności 1100 litrów - w nich znalazło się ponad pięćdziesiąt tysięcy nakrętek i ponad 20 tysięcy plastikowych butelek. Wśród zainteresowanych akcją nie brakowało rekordzistów - jeden z bydgoszczan przyniósł ze sobą aż 1000 plastikowych nakrętek i kilkadziesiąt butelek!

Zdjęcia z tego wydarzenia znajdą Państwo w naszej fotogalerii.

Celem akcji jest promocja ekologii i umocnienie świadomości ekologicznej wśród mieszkańców.

Wideo

Materiał oryginalny: Finał akcji "Bądź eko na co dzień!" za nami. Bydgoszczanie zamienili plastik na rośliny [zdjęcia] - Express Bydgoski