Firma Hermes Energy Group upadła. Klienci, zgłaszajcie swoje wierzytelności

(TIK)
Pixabay.com
Sąd ogłosił upadłość Hermes Energy Group. Dotychczasowi klienci firmy mogą dochodzić swoich roszczeń. Sprawdź, jak to zrobić.

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki informuje byłych odbiorców Hermes Energy Group (HEG), że na stronie syndyka zamieszczono postanowienie Sądu Rejonowego w Warszawie z 12 marca tego roku w sprawie ogłoszenia upadłości firmy. Klienci znajdą tam także informacje o możliwości dochodzenia swoich roszczeń (np. w przypadku nadpłaty rachunków za energię i za gaz).

- Sąd wezwał także wierzycieli upadłej spółki do zgłoszenia swoich wierzytelności w terminie trzydziestu dni od dnia obwieszczenia postanowienia o ogłoszeniu upadłości w Monitorze Sądowym Gospodarczym pod rygorem utraty prawa powoływania się na nie w postępowaniu upadłościowym. Oznacza to konieczność zgłoszenia wierzytelności w postępowaniu upadłościowym, aby mogła ona zostać zaspokojona zgodnie z przepisami ustawy Prawo upadłościowe - tłumaczy Agnieszka Głośniewska, rzeczniczka URE.

O firmie pisaliśmy wcześniej: 9 firmom grozi cofnięcie koncesji na sprzedaż gazu. URE prowadzi 10 postępowań

- Z uwagi na fakt, iż bieg terminu na zgłoszenie wierzytelności rozpoczyna się od dnia obwieszczenia postanowienia o upadłości w Monitorze Sądowym i Gospodarczym śledzenie tego terminu jest niezwykle istotne. Odbiorcy dochodzący swoich wierzytelności od Hermes Energy Group w upadłości powinni zatem śledzić informacje na stronie internetowej Hermes Energy Group, na stronie syndyka oraz publikacje w Monitorze Sądowym i Gospodarczym (https://ems.ms.gov.pl/msig/przegladaniemonitorow). Również URE poinformuje o dacie ukazania się obwieszczenia - dodaje Agnieszka Głośniewska.

Zgłoszenia wierzytelności należy dokonać na piśmie w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach do Sędziego-komisarza nadzorującego postępowanie upadłościowe, tj.:

SSR Agnieszka Kraszewska
Sędzia-komisarz Hermes Energy Group S.A. w upadłości
Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XVIII Wydział Gospodarczy dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych
ul. Czerniakowska 100A, 00-454 Warszawa
Sygn. akt: XVIII GUp 85/20”

Wzór pisemnego zgłoszenia wierzytelności . Jeśli link obok nie zadziała, skopiuj ten i wklej do przeglądarki - http://saltarski.com/postepowania_lista/hermes-energy-group-s-a-w-upadlosci-krs-507501/.

Co jeszcze warto wiedzieć:

  • W sprawach indywidualnych bezpłatną pomoc prawną konsumentom świadczą Miejscy lub Powiatowi Rzecznicy Konsumentów oraz organizacje konsumenckie.
  • Przy URE działa Punkt Informacyjny dla Odbiorców Energii i Paliw Gazowych. Infolinia czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15.
  • Na stronie internetowej www.ure.gov.pl, w zakładce Konsument, znajdują się przydatne informacje dla odbiorców energii i gazu w gospodarstwach domowych. Wśród nich Zbiory praw konsumenta energii elektrycznej i paliw gazowych.

Przeczytaj też: Informacja Prezesa URE nr 16/2020 w sprawie postanowienia Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy w Warszawie XIX Wydziału Gospodarczego dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych w sprawie ogłoszenia upadłości Hermes Energy Group S.A. w Warszawie.

Aby dużo zarabiać trzeba być...Zobacz listę zawodów

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie