Flota poszła na dno!

(md)
Zdrój odniósł drugie w tym sezonie zwycięstwo na wyjeździe. Gracze z Ciechocinka wywieźli trzy punkty ze Świnoujścia.

FLOTA - ZDRÓJ 1:2 (0:1)

Bramki: Mikuła (80. - karny) oraz Kretkowski (22), Nowak (57 - karny).
     ZDRÓJ: Zalewski - Chmielecki, Sękowski, Kiciński, Dąbrowski - Dettlaff, Morou, Oczachowski, Nowak (78. Jastrzębski ż) - Krzyżanowski ż (65. Mordziński), Kretkowski ż.
     Sędziował: Roman Rościszewski (Jelenia Góra).
     Beniaminek z Ciechocinka zrehabilitował się za porażkę z Mieszkiem i wygrał na trudnym terenie w Świnoujściu. Co prawda Flota w tym sezonie gra bardzo słabo, ale to doświadczony III-ligowiec, zawsze groźny u siebie.
     Od początku spotkania inicjatywa była po stronie gości. Zdrój przystąpił do gry mocno skoncentrowany i żądny zwycięstwa. Już w 4. min Dawid Nowak mógł zdobyć gola głową, ale obrońca Floty wybił piłkę z linii bramkowej. W 11. min ponownie Nowak groźnie strzelał z podania Jarosława Oczachowskiego. Miejscowi w pierwszej połowie tylko raz poważnie zagrozili bramce Zalewskiego. W 20 min Niewiada trafił w słupek. Chwilę później Zdrój przeprowadził szybką kontrę. Oczachowski dokładnie zagrał do Krzysztofa Kretkowskiego, a ten strzałem z pięciu metrów nie dał szans golkiperowi Floty. Jednobramkowym prowadzeniem zakończyła się pierwsza połowa.
     Po zmianie stron nadal przeważali goście. W 57 min szarżującego w polu karnym Oczachowskiego sfaulował obrońca Floty Sebastian Okrzeja i sędzia wskazał na 11 metr. Nowak takich okazji nie zwykł marnować i zdobył ósmą bramkę w tym sezonie. Dwubramkowe prowadzenie pozwoliło ekipie Macieja Bartoszka na spokojniejszą grę. W 73 min jeden z obrońców Zdroju zagrał ręką w polu karnym, sędzia jednak nie podyktował karnego. Pseudokibice Floty, niezadowoleni z przebiegu gry, wtargnęli na boisko i mecz został na kilka minut przerwany. Po wznowieniu znakomitą okazję zmarnował Ammadou Morou, który nie wykorzystał błędu bramkarza i nie trafił do pustej bramki.
     W 80 min arbiter chyba chciał się zrehabilitować wobec gospodarzy i podyktował karnego za faul, którego nie było. Kontaktowego gola zdobył Mikuła. Do końca spotkania goście umiejętnie bronili prowadzenia i wywieźli ze Świnoujścia trzy punkty.
     BOHATER: Jarosław Oczachowski najpierw wyłożył piłkę Kretkowskiemu, który zdobył prowadzenie dla Zdroju. W II połowie po faulu na nim Nowak podwyższył na 2:0.
     KLUCZOWY MOMENT: 57 minuta i wykorzystany przez Nowaka karny. Zdrój prowadząc 2:0 był już pewny wygranej.
     NAJŁADNIESZA AKCJA: Dwójkowa akcja Oczachowskiego z Kretkowskim, zakończona golem tego ostatniego. "Kretek" wrócił do składu i zdobył swoją piątą bramkę w tym sezonie.
     OKIEM TRENERA: - Gratuluję moim zawodnikom postawy na boisku - mówi Maciej Bartoszek. - Cała drużyna stanęła na wysokości zadania i zagrała dobry mecz. W Świnoujściu nie mieliśmy słabych punktów, wszystkie formacje znakomicie wywiązały się ze swoich zadań. Z tego gorącego terenu wywieźliśmy trzy punkty, w sumie mamy ich czternaście, co mnie bardzo cieszy. Jesteśmy bardzo blisko czołówki tabeli III ligi. Ten młody w sumie zespół pokazuje, ze stać go na wiele.
     **_Pozostałe wyniki grupy II
     Warta Poznań - Kaszubia Kościerzyna 5:2 (2:1). Bramki: Piosik (19), Piątek (35), Owczarek (54. karny), Napierała (65), Ngamayama (75) oraz Mariusz Majewski (5), Romanów (62).
     Amica II Wronki - Kania Gostyń 1:2 (1:1). Bramki: Gregorek (40) oraz M. Wojciechowski (3), Gościniak (77).
     Cartusia Kartuzy - KP Police 2:0 (1:0). Bramki: Przybyszewski (42. karny), Hartman (84).
     Obra Kościan - Lech II Poznań 1:1 (1:1). Bramki: Sołtysiak (38) oraz Buzała (3).
      1. Unia Janikowo 9 19 15-8 5 4 0
      2. Kania Gostyń 9 16 16-11 4 4 1
      3. TKP Toruń 9 15 16-9 4 3 2
      4. Mieszko Gniezno 9 14 9-8 3 5 1
      5. Tur Turek 9 14 23-15 3 5 1
      6. KP Police 9 14 14-16 4 2 3
      7. Zdrój Ciechocinek 9 14 17-11 4 2 3
      8. Kaszubia Kościerzyna 9 14 17-17 4 2 3