Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Food not Bombs: Karmią potrzebujących, ale potrzebują jedzenia

Anna Stasiewicz-Mąka
Anna Stasiewicz-Mąka
Członkowie Food not Bombs rozdawali kiedyś posiłki w parku Witosa, ale teraz można ich spotkać obok fontanny Potop
Członkowie Food not Bombs rozdawali kiedyś posiłki w parku Witosa, ale teraz można ich spotkać obok fontanny Potop Dariusz Bloch
Członkowie grupy „Food not Bombs” zaczęli już w tym roku gotować dla bezdomnych i potrzebujących. Ale sami też o pomoc apelują.

Bydgoska grupa rozpoczęła właśnie szósty sezon. - Można nas spotkać w każdą niedzielę o 14.30 na placu Wolności - informują członkowie „Food not Bombs”.

Na pierwszej rozdawce, a więc rozdawaniu posiłków potrzebującym, pojawiło się około 40 osób. Zimą chętnych jest znacznie więcej. - A to sprawia że przy tegorocznym deficycie kartofli, zgromadzone przez nas zapasy kasz i makaronów wystarczą maksymalnie do końca miesiąca - tłumaczą.

I zwracają się wsparcie do mieszkańców. Co jest potrzebne? Makaron, kasza, może być zarówno gryczana, jęczmienna, jak i każda inna, a także olej. Można je przynosić w każdą niedzielę o godz. 14.30 na pl. Wolności - koło fontanny Potop. - W miarę możliwości prosimy o większe opakowania, by ograniczyć zbędne śmieci - apelują członkowie grupy.

Członkowie grupy napisali, że chętnie przygarną również talerze ceramiczne, widelce i łyżki tylko zbędne, zalegające w szafach, ale jak się dowiedzieliśmy, naczyń otrzymali sporo, więc na razie bardziej przydadzą się produkty żywnościowe.

https://expressbydgoski.pl/bydgoszczanie-rozdaja-zywnosc-w-antyrzadowym-protescie-wideo/ar/11854774

Food not Bombs, czyli Jedzenie zamiast Bomb to ogólnoświatowa inicjatywa podejmowana przez setki autonomicznych i niezależnych grup na całym świecie polegająca na przygotowywaniu i wydawaniu ciepłych, darmowych, wegańskich posiłków tym, którzy tego potrzebują. Akcja jest wyrazem sprzeciwu wobec wojen i zbrojeń, na które władza wydaje odebrane społeczeństwu środki, podczas gdy tysiące ludzi głoduje i jest zmuszonych do życia na ulicy.

W Polsce posiłki są rozdawane m.in. w Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Gdańsku, Gdyni, Szczecinie, Olsztynie, Opolu, Warszawie, Łodzi, Krakowie, Gorzowie Wielkopolskim, Poznaniu, Zielonej Górze, Toruniu, Lublinie, Białymstoku, Wrocławiu, Rzeszowie, Katowicach.

Czy uda się skończyć z plastikiem?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska