Zobacz wideo: Waloryzacja 2022 - od marca podwyżki

- Jesteśmy fundacją z Bydgoszczy, jednak działamy na całym województwie. Pod koniec ubiegłego roku roku podczas jednej z konferencji rozmawialiśmy z Agnieszką Chmielewską, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Włocławka ds. Osób z Niepełnosprawnością. Pojawiła się wtedy myśl by wesprzeć stacjonarnie osoby z Włocławka. Pani pełnomocnik zwróciła uwagę na duże potrzeby i konieczność wsparcia osób niepełnosprawnych na rynku pracy. Te rozmowy zaowocowały uruchomieniem stałych dyżurów we Włocławku, które będą odbywały się w Kawiarni Obywatelskiej dwa razy w miesiącu, a startują już w najbliższy wtorek, 5 kwietnia - informuje Michał Świerczyński, specjalista ds. Rynku Pracy Fundacji Aktywizacja Oddział w Bydgoszczy.
Podczas dyżurów osoby z niepełnosprawnością, będą mogły otrzymać szeroko rozumiane wsparcie na rynku pracy
- konsultacje z doradcą zawodowym
- współpraca i wsparcie Job Craftera
- możliwość skorzystania z psychologa
- konsultacje ze specjalistą ds. rynku pracy
- szkolenia podnoszące kompetencje i dające nowe kwalifikacje
Co jednak najważniejsze działania prowadzone przez fundację mają jeden główny cel, którym jest zatrudnienie, a co za tym idzie rozwój zarówno zawodowy jak i społeczny.
- Działamy również wspierając pracodawców w kierunku pozyskania dobrego, kompetentnego i ukierunkowanego pracownika. Stąd również zapraszamy do współpracy wszystkich pracodawców. Dzięki współpracy Fundacji Aktywizacja z MOPR i Urzędem Miasta Włocławka zapraszamy na cykliczne spotkania, które odbędą się w Kawiarni Obywatelskiej Śródmieście Cafe (ul. 3 Maja 9) - zachęca Michał Świerczyński.
- 05.04.2022–13:00-17:00
- 21.04.2022–12:00-15:00
- 04.05.2022–13:00-17:00
- 19.05.2022–12:00-15:00
- 07.06.2022–13:00-17:00
- 23.06.2022 –12:00-15:00
- Wśród naszych klientów/osób z niepełnosprawnościami są zarówno osoby, które posiadają kwalifikacje i umiejętności do wykonywania prac podstawowych jak i specjalistycznych. Dla pracodawcy możemy również skierować osoby na praktyki lub staże. Wszelkie koszty związane z organizacją staży są po naszej stronie (poza odzieżą ochronną). W przypadku praktyk jak i staży w naszych projekt nie ma wymogu zatrudnienia. Współpraca z nami, spotkanie rekrutacyjne nie obliguje pracodawcę do zatrudnienia przesyłanych kandydatów. Jest natomiast doskonałą metodą uzyskania dodatkowego źródła dotarcia do pracowników.
Michał Świerczyński podkreśla, że zatrudnienie osoby z niepełnosprawnością wiąże się nie tylko z pozyskaniem kompetentnego pracownika, ale również z dofinansowaniem do wynagrodzenia takiej osoby lub w przypadku płacenia comiesięcznej kary do PFRON - jej zmniejszenie.
Warto wiedzieć:
Fundacja Aktywizacja dział od ponad 30 lat, zmieniając w 2013 swoją nazwę z Fundacji Pomocy Matematykom i Informatykom niesprawnym ruchowo na Fundację Aktywizacja. Organizacja swoje działania realizuje na terenie całej Polski posiadając 7 oddziałów i 6 filii. W okresie ostatnich lat (to dane sprzed pandemii) fundacja udzieliła wsparcia prawie 26 tys. osób z niepełnosprawnością, prawie 5 tys. osób zostało wprowadzonych na rynek pracy, a ze współpracy i doradztwa skorzystało prawie 3,5 tys. Pracodawców.