Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Gdy minister pozwoli, Chodecz zmieni granice. Mieszkańcy są za, samorząd także

Redakcja
Archiwum GP
Na nadzwyczajnej sesji Rada Miiejska w Chodczu podjęła uchwałę w sprawie wystąpienia z wnioskiem do ministra spraw wewnętrznych i administracji o zmianę granic administracyjnych miasta.

Decyzja ta była poprzedzona konsultacjami z mieszkańcami w sprawie włączenia w granice Chodcza części Chodeczka i części Lubieńca. Konkretnie chodzi o obszar o powierzchni ponad 20 hektarów w sołectwie Chodeczek i ponad 30 hektarów w sołectwie Lubieniec.

W Chodeczku jest spore osiedle mieszkaniowe z blokami, z Z kolei w Lubieńcu z inicjatywy Starostwa Powiatowego we Włocławku budowane jest Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego. I starostwu zależało, aby placówka ta znalazła się w granicach miasta.
Konsultacje były prowadzone w formie ankiety. Ale też odbyły się głosowania na zebraniach organizowanych z mieszkańcami Chodcza i sołectw: Chodeczek i Lubieniec.

Jeśli chodzi o włączenie osiedla mieszkaniowego w Cho-deczku do Chodcza, to za tym rozwiązaniem wypowiedziało się w ankietach 22 spośród 24 chętnych do zajęcia stanowiska mieszkańców Chodcza, a dwóch wstrzymało się od głosu. Z kolei spośród 49 ankiet wypełnionych przez mieszkańców sołectwa Chodeczek za było 31, przeciw 5, a w pozostałych - nie było stanowiska (wstrzymanie się od głosu).

Po spotkaniach konsultacyjnych wyniki głosowania, jak wynika z raportu przygotowanego przez Agatę Drzewiecką z Urzędu Miasta i Gminy w Chodczu, nie pozostawiały wątpliwości - 16 mieszkańców sołectwa Chodeczek było za przyłączeniem do Chodcza, ale wśród 35 głosujących mieszkańców Chodcza za tym rozwiązaniem opowiedziało się 27. Osiem osób wstrzymało się od głosu.

W sprawie włączenia części sołectwa Lubieniec do granic Chodcza 23 chodczan wypowiedziało się w ankietach za, a jeden wstrzymał się od głosu. W spotkaniu konsultacyjnym uczestniczyło 16 chodczan. Wszyscy byli za. Jak głosowali mieszkańcy sołectwa Lubieniec? Spośród 35 mieszkańców sołectwa, którzy wzięli udział w ankiecie, 31 było za, dwóch było przeciwnych, a dwóch wstrzymało się od głosu. Z kolei po spotkaniu konsultacyjnym 17 uczestników wypowiedziało się za włączeniem części sołectwa Lubieniec do granic Chodcza.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Chcemy żyć wolniej - ciekawa analiza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska