Gdynia zdobyta! Zawisza coraz bliżej pierwszej ligi!

Jakub Stykowski w Gdyni
- Bójcie się do pierwszej ligi wracamy - śpiewali bydgoscy zawodnicy w szatni po meczu z Bałtykiem. Dziś Zawisza pokonał gdynian 2:0 i jest blisko awansu na zaplecze ekstraklasy.

Podopieczni Adama Topolskiego są bardzo blisko awansu do pierwszej ligi. Obecnie plasują się na drugim miejscu w ligowej tabeli, mając przewagę 5 punktów nad Miedzią Legnica oraz 6 nad GKS Tychy. Jeśli zawiszanie wygrają pozostałe 3 mecze do końca zrealizują swój cel. W przypadku wpadki, mogą także liczyć nad potknięcia dwóch wyżej wymienionych zespołów, które rozegrają jeszcze po 4 mecze.

W dzisiejszym meczu pierwszą bramkę dla Zawiszy strzelił w 45. minucie Benjamin Imeh. W drugiej połowie bydgoszczanie podwyższyli swoje prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Jakub Bojas. - To było najcenniejsze zwycięstwo - mówił po meczu trener Topolski. - Teraz czekamy jeszcze na ruchy rywali - dodał.

Bałtyk Gdynia - Zawisza Bydgoszcz 0:2
ZAWISZA: Witan - Warczachowski, Dąbrowski, Jankowski, Stefańczyk - Galdino (53. Piętka) - Kot (53. Bojas), Maziarz, Wójcicki - Okińczyc (86. Klofik), Imeh.