MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Generalny strajk rolników w Kujawsko-Pomorskiem. Trasy i godziny przejazdu ciągników

Agnieszka Romanowicz
Agnieszka Romanowicz
W godzinach 8 - 10 wszystkie pojazdy rolnicze nadjeżdżające do centrum Bydgoszczy będą ustawiane na ul. Focha przy urzędzie wojewódzkim oraz częściowo na ul. Jagiellońskiej i ul. Bernardyńskiej.
W godzinach 8 - 10 wszystkie pojazdy rolnicze nadjeżdżające do centrum Bydgoszczy będą ustawiane na ul. Focha przy urzędzie wojewódzkim oraz częściowo na ul. Jagiellońskiej i ul. Bernardyńskiej. Lucyna Talaśka-Klich
W związku z Generalnym Strajkiem Rolników, 9 lutego 2024 r. przez cały dzień w Kujawsko-Pomorskiem kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu. Zblokowane będą centra miast oraz kilka ważnych dróg w regionie. Podajemy aktualne trasy i godziny przejazdów ciągników.

Protest rolników w Kujawsko-Pomorskiem. Zablokowane drogi i miasta

Generalny Strajk Rolników - 9 lutego w całej Polsce, w tym także w Kujawsko-Pomorskiem, rolnicy protestowali przeciwko Europejskiemu Zielonemu Ładowi. Zablokowano miasta i drogi regionu, w całym regionie występowały spore utrudnienia.
19:2609.02.2024

Komunikat Wojewody Kujawsko-Pomorskiego

Chciałbym przekazać krótkie wyjaśnienie okoliczności zdarzeń, do których doszło w dniu 9 lutego przed Kujawsko-Pomorskim Urzędem Wojewódzkim w Bydgoszczy oraz w samym urzędzie. 

Chcę, żeby Państwo wiedzieli, że do wtargnięcia do urzędu doszło w momencie, gdy I Wicewojewoda Piotr Hemmerling ustalał skład delegacji, którą zaprosiłem na merytoryczne rozmowy do środka urzędu. W tym czasie "prowokator" krzyknął "Wojewoda zaprasza wszystkich" i tłum ruszył w stronę drzwi, a część osób przepchnęła policjantów. Szczegóły, pełne okoliczności i pełne nagranie również z wewnątrz budynku przekaże Policja. Dodam, że osobiście rozmawiałem z dziennikarką Radia PiK i wyraziłem ubolewanie w związku z zaistniałą sytuacją. Zapewniłem o pełnym wsparciu, gdyby potrzebna była pomoc medyczna. Na szczęście otrzymałem informację o braku takiej potrzeby. 

Użycie gazu zawsze musi być wyższą koniecznością. O uzasadnieniu będzie informowała Policja, która podejmuje tego typu decyzje. 

Przypominam, że od rana dostępny dla protestujących był I Wicewojewoda Piotr Hemmerling odpowiedzialny za rolnictwo. Następnie ze względu na eskalację protestu, wróciłem ze spotkania w terenie na wsi, w Gminie Drzycim z wójtami gmin wiejskich. Natychmiast zaprosiłem delegację protestujących do środka. 

Ubolewam, że protest poruszający ważne sprawy dla polskiej wsi, w którym wzięło udział bardzo wielu rolników zaczął być wykorzystywany przez siły polityczne, a pośród wielu uczestników, szczerze broniących interesów wsi, znaleźli się politycy Prawa i Sprawiedliwości mimo, że przedstawiciel ich partii Janusz Wojciechowski jest komisarzem ds. rolnictwa w Komisji Europejskiej. Zgodnie z deklaracją postulaty protestujących przekazałem Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi Czesławowi Siekierskiemu.

Michał Sztybel 
Wojewoda Kujawsko-Pomorskie

19:1509.02.2024

Koniec protestu rolników w Toruniu

Sytuacja w Toruniu się uspokaja. Urząd Miasta informuje, że sytuacja na wszystkich ulicach wylotowych i wlotowych powoli się normuje. Autobusy wracają na swoje stałe trasy.

19:1309.02.2024

Koniec protestu rolników w Bydgoszczy

Jak informuje ZDMiKP po zakończeniu protestu, wszystkie ulice w Bydgoszczy są już przejezdne. Ruch autobusów i tramwajów odbywa się bez zakłóceń.

19:1209.02.2024

Pod Urzędem Wojewódzkim w Bydgoszczy było dziś bardzo niespokojnie. Do spotkania z wojewodą Michałem Sztyblem doszło po awanturze.

Przeczytajcie relację naszej reporterki:

18:2009.02.2024

Absurdalne - zdaniem rolników - wymogi unijnego Zielonego Ładu i nadmierny napływ towarów rolno-spożywczych z Ukrainy to główne powody strajku generalnego 9 lutego 2024 roku. Protestowali rolnicy nie tylko w Polsce, ale również producenci rolni:

 • we Francji, 
 • w Niemczech, 
 • w Holandii, 
 • w Belgii, 
 • w Hiszpanii, 
 • we Włoszech, 
 • na Litwie, 
 • w Rumunii, 
 • w Grecji,
 • w Irlandii.
17:3009.02.2024

Protest w Bydgoszczy dobiega końca

Ciągniki powoli opuszczają centrum Bydgoszczy. Wraca ruch tramwajowy, odblokowywane są główne ulice, jednak ZDMiKP wciąż radzi omijać centrum miasta. Do godziny 19:00 spodziewany jest wzmożony ruch na ulicach wylotowych z Bydgoszczy.

17:1609.02.2024

Rolnicy protestujący w Grudziądzu wracają do domów

Strajkujący rozjeżdżają się w kierunku domów. Duża grupa rolników jedzie w kierunku Owczarek.

16:5509.02.2024

Wojewoda spotkał się z przedstawicielami rolników

Wojewoda Michał Sztybel wraz z Wicewojewodą Piotrem Hemmerlingiem zakończyli spotkanie z przedstawicielami zgromadzonych przed Urzędem Wojewódzkim rolników - poinformowała Natalia Szczerbińska, Rzecznik Prasowy Biura Wojewody Kujawsko-Pomorskiego. Jak przekazał wszystkim protestującym Wojewoda Michał Sztybel „było to spotkanie merytoryczne, nie w charakterze szerokiej dyskusji. To było potrzebne.”

Oto deklaracja Wojewody:

Po dzisiejszym spotkaniu mam dużo większą wiedzę i świadomość, jaką wagę mają Wasze postulaty. Jako osoba niedecyzyjna w zakresie rolnictwa, ale decyzyjna w zakresie informowania o tym, co dzieje się w regionie, jeszcze dziś poinformuję Pana Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, jak przebiegał dzisiejszy dzień. Poinformuję o wszystkich Waszych postulatach i o tym, że oczekujecie ich pilnego przeanalizowania i odpowiedzi do wtorku, do końca dnia. Poinformuję o skali Waszego protestu i Waszej determinacji. Od siebie poproszę o bardzo poważne potraktowanie sprawy, tak aby Pan Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi doskonale znał Wasze nastroje - zakończył Wojewoda.

16:5209.02.2024

Protest w Toruniu rozwiązany?

Protest w Toruniu został rozwiązany - poinformował Kamil Kalita, jeden z organizatorów akcji w Toruniu i okolicy.

Z naszych informacji wynika, że ciągniki krążące ulicą Olsztyńską i Szosą Lubicką zjechały w jedno miejsce. Organizatorzy protestu zastanawiają się, co dalej. Niektórzy zastanawiają się, czy jednak nie kontynuować akcji - w związku z wydarzeniami w Bydgoszczy, gdzie sytuacja jest dość napięta. Tam rolnicy palą opony - przed Urzędem Wojewódzkim i na rondzie Jagiellonów. Interweniowała straż pożarna. Przypomnijmy, że protest w Toruniu i okolicy miał trwać do godziny 19-20.

16:3609.02.2024

W Bydgoszczy około godziny 14 rozpalono ognisko na jezdni, wprost na rondzie Jagiellonów. Powieszono kukły z podobiznami szefowej KE Ursuli von der Leyen, komisarza Janusza Wojciechowskiego i Michała Kołodziejczaka. Sytuacja eskalowała, przed urzędem wojewódzkim doszło do wspominanych już przez nas przepychanek z policją.

16:0109.02.2024

Protest rolników - starcie z policją pod Urzędem Wojewódzkim

Podczas protestu doszło do starć z policją przed budynkiem Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy. Jak informuje policja, już po rozwiązaniu zgromadzenia przez jego organizatora, grupa protestujących zaczęła szturmować gmach. Przed wejściem doszło do przepychanek z policjantami, którzy najpierw próbowali odepchnąć protestujących od drzwi, a gdy to nie pomogło, sięgnęli po gaz.

Zostaliśmy do tego zobligowani działaniem tłumu - mówi podinspektor Monika Chlebicz, rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. To poskutkowało.

Podczas akcji poszkodowana została jedna postronna osoba, do której zostało wezwane pogotowie.

15:3409.02.2024

Protest rolników w Osięcinach w pow. radziejowskim

Ponad 500 rolników z powiatu radziejowskiego zablokowało skrzyżowanie dróg K-62 z W 267 w Osięcinach.

14:4509.02.2024

Ważne!

Rozpoczęło się spotkanie Wojewody z przedstawicielami zgromadzenia rolników w Urzędzie Wojewódzkim.

14:1709.02.2024

Strajk w Bydgoszczy - zdjęcia

13:3009.02.2024

Radziejów

Jak informują nasi Czytelnicy, duże grono protestujących zebrało się również w miejscowości Osięciny w gminie Radziejów.

13:1809.02.2024

Włocławek

Trwa protest rolników we Włocławku. Relacja wideo:

13:1509.02.2024

Grudziądz

Kolumna pojazdów kończy przejazd po mieście i zjeżdża powoli na parking po markecie Auchan przy ul. Południowej.

Jak wyglądał strajk w Grudziądzu? Zobaczcie na wideo.

emisja bez ograniczeń wiekowych
13:1109.02.2024

Ważny komunikat Rzecznika Urzędu Wojewódzkiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego!

Dla dobra mieszkańców i mimo wcześniej zaplanowanych obowiązków w terenie, w tym spotkań z Wójtami gmin wiejskich, Wojewoda Michał Sztybel zdecydował się zaprosić na rozmowę delegację protestujących rolników. Wcześniej przed Urzędem spotkał się z nimi się Wicewojewoda Piotr Hemmerling, w którego zakresie znajduje się obszar rolnictwa. Spotkanie z Wojewodą i Wicewojewodą odbędzie się o godz. 14.00 w Urzędzie Wojewódzkim.

12:4609.02.2024

Świecie

W powiecie świeckim protestowano w Warlubiu (przejazd do ronda w Grupie) i w Przysiersku, gdzie jak już wspominaliśmy, rolnicy pojechali do Bramki, po czym wrócili spowalniając ruch na drodze wojewódzkiej DW240.

 • Protestujemy przeciwko temu, co zsyła na nas Unia Europejska. Nie godzimy się na „zielony ład” i ugorowanie ziemi. A najważniejszym problemem będzie napływ produktów rolnych z Ukrainy. Odczujemy to nie tylko my - rolnicy, ale też konsumenci – mówił Piotr Wótkowski, jeden z uczestników strajku. - Polskie rolnictwo jest na wykończeniu. A będzie jeszcze gorzej. - dodał.
12:2309.02.2024

Rypin

Rolnicy z powiatu rypińskiego przyłączyli się do ogólnopolskiego strajku. Około 300 ciągników pojawiło się na ulicach Rypina.

Rolnicy z powiatu rypińskiego spisane postulaty przekazali staroście rypińskiemu Jarosławowi Sochackiemu, który dostarczy je przedstawicielom resortu rolnictwa.

12:1509.02.2024

Toruń

W Toruniu ma miejsce konferencja z udziałem organizatorów protestu rolników.

W sumie w proteście w Toruniu i okolicy może wziąć udział około 3000 maszyn - mówi Paweł Sikorski, jeden z organizatorów protestu.

Protestujemy w imieniu wszystkich, także mieszkańców miast - mówił Mateusz Bartel, inny organizator protestu. - Wszyscy chcemy zdrowo jeść. Niestety, na nasz rynek dopuszczane są produkty z Ukrainy, które zawierają szkodliwe substancje, rakotwórcze. Tam nie ma zakazu stosowania środków chemicznych, które w Unii Europejskiej są zakazane od 20 lat. Produkty z Ukrainy to dla nas niezdrowa konkurencja. Takie same są cele rolników protestujących w innych państwach Unii Europejskiej, to protesty przeciw Wspólnej Polityce Rolnej. Unia Europejska naciska też, byśmy 4 procent swoich gospodarstw nie uprawiali, by leżały odłogiem. Gdzie jest w tym sens, jeśli mówi się o problemie głodu na świecie.

To tak jakby prezydent Torunia zarządził, że 4 procent firm w mieście ma zaprzestać działalności. Co by wtedy zrobili przedsiębiorcy? Oczywiście zaczęli by protestować, tak jak my teraz. Nie mamy wyjścia. Za chwilę nasze gospodarstwa stracą płynność finansową, będą na skraju bankructwa. Nie dostaliśmy dopłat bezpośrednich. Strajk jest oddolny, zwołany przez rolników indywidualnych, nie przez związki czy organizacje rolnicze. Dlatego jest taki efekt - podkreślał Tomasz Kałdonek, kolejny z protestujących rolników.

Jesteśmy apolityczni. Z politykami, na salonach rolnictwa nie uratujemy. Walczymy o bezpieczeństwo finansowe gospodarstw i zdrową żywność - dodawał Mateusz Bartel, odpowiadając na pytanie o postawę Michała Kołodziejczaka, lidera AgroUnii i wiceministra rolnictwa, jeszcze niedawno organizującego protesty rolników.

12:0109.02.2024

Rolnicy przepraszają za utrudnienia

 • Przepraszamy mieszkańców, kierowców, że utrudniamy im życie, ale sytuacja zmusiła nas do takich działań - mówi Marek Duszyński z Samoobrony, który organizuje protest rolników z rejonu Grudziądza. - Prosimy o zrozumienie i wsparcie, bo bez rolnictwa nie będzie zdrowej, polskiej żywności.
 • Przepraszamy tych, którzy mają problemy w związku z naszym protestem. Protestujemy jednak także w ich imieniu. Ruch na ulicach Torunia, na których jeżdżą ciągniki, jest jednostajny, opóźniony, ale blokady miasta nie ma. W Toruniu w proteście bierze udział około półtora tysiaca maszyn. Jesteśmy wręcz zszkokowani tą liczbą uczestników i zjednoczeniem protestujących. Protesty w zależności od lokalizacji potrwają do godziny 19, 20 - mówił podczas konferencji prasowej jeden z organizatorów protestu w Toruniu i okolicy Kamil Kalita.
11:5409.02.2024

Grudziądz

Grupa rolników, jadąca z Łasina, jest już w centrum Grudziądza. Połączyła się z protestującymi, którzy przybyli z miejsca zbiórki w Maruszy. Obie grupy jadą w kierunku Mniszka. Kolumna jest ogromna - liczy ponad 100 pojazdów.

Zmieniono nieco plany. Protestujący nie zgromadzą się w Białym Borze, jak planowano, a na terenie zamkniętego marketu Auchan na Rządzu.

11:4809.02.2024

Inowrocław

W Inowrocławiu rolnicy zapowiadają blokadę z ruchem wahadłowym na DK 25 do niedzieli do godziny 10.

11:4109.02.2024

Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy

Wicewojewoda nie ulega żądaniom i nie chce dzwonić do wojewody Michała Sztybla. Mówi rolnikom: - nic tu nie załatwimy, odbiorę wasze postulaty i przekaże ministrowi.

Rolnicy są niezadowoleni. Nadal domagają się rozmowy z wojewodą. Trąbią i walą w bębny.

11:2609.02.2024

Rolnicy do wicewojewody Hemmerlinga:

"Czemu urząd, nasza własność, był zamknięty? Wojewoda jest w Drzycimiu, ma blisko, olał nas".

Domagają się otwarcia drzwi do urzędu, mówią że to ich urząd i wejdą siłą. Rozpoczęło się również czytanie postulatów. "Dlaczego zamykacie drzwi przed rolnikami i otwieracie granice z Ukrainą" - rolnicy są wściekli. Wicewojewaoda nic nie mówi. Mieszkańcy Bydgoszczy dopingują rolnikom: "Jesteśmy z wami".

11:1609.02.2024

Bydgoszcz

Do protestujących w Bydgoszczy wyszedł wicewojewoda. Chce przyjąć postulaty: - Bardzo poważnie traktuję ten Wasz protest. Jestem synem rolnika.

Protestujący domagają się rozmowy z wojewodą. Ostrzegają, że jeśli się nie pojawi, to zaostrzą protest. W tle słychać okrzyki "Sprzedawczyki", "Tu jest Polska".

10:5409.02.2024

Inowrocław

Protest na DK 25 ma potrwać do godziny 14. Obecnie jest tam 105 traktorów i 1 kombajn. Następnie pojazdy ruszą na Inowrocław.

10:5009.02.2024

Bydgoszcz

Tak wygląda aktualnie sytuacja w centrum Bydgoszczy na ulicy Jagiellońskiej i okolicy.

10:3409.02.2024

Świecie

Protestujący właśnie wyjeżdżają z Przysierska w powiecie świeckim w kierunku Bramki. Mogą wystąpić utrudnienia na DW 240.

Spis treści

Udział w Generalnym Strajku Rolników w Bydgoszczy zapowiedziało około 400 ciężkich pojazdów. 9 lutego od rana wpłyną na ruch w całym mieście.

Bydgoszcz

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy ostrzega, że najgorzej będzie w ścisłym centrum.

- Kolumny traktorów i pojazdów ciężarowych wjadą do Bydgoszczy od Nakła, Koronowa, Osielska. Białych Błot i Torunia. Już wtedy wystąpią pierwsze utrudnienia w ruchu na ulicach: Nakielskiej. Gdańskiej, Fordońskiej. Szubińskiej i Grunwaldzkiej. Kolumna będzie prowadzona i nadzorowana przez policję, która będzie sterować ruchem na skrzyżowaniach na trasie przejazdu.

W godzinach 8 - 10 wszystkie pojazdy rolnicze nadjeżdżające do centrum będą ustawiane na ul. Focha przy urzędzie wojewódzkim oraz częściowo na ul. Jagiellońskiej i ul. Bernardyńskiej.

- W momencie przyjazdu kolumn, ulica Jagiellońska i ul. Focha, zostaną one całkowicie zamknięte dla ruchu kołowego na odcinku od ronda Jagiellonów do ul. Czartoryskiego – zapowiada ZDMiKP. - Z uwagi na skalę protestu, proponujemy omijać ten rejon miasta już od godziny 7.

Dodatkowo w ciągu dnia ruch tramwajowy przez rondo Jagiellonów będzie odbywał się z obniżoną prędkością, przy sterowaniu ruchem i możliwym całkowitym wstrzymaniem ruchu. Protest przed urzędem wojewódzkim może potrwać aż do godzin wieczornych. W ciągu dnia wydłuży się też czas przejazdu pojazdów komunikacji miejskiej. Dodatkowo utrudnienia w godzinach porannych i wieczornych wystąpią również w innych częściach miasta, w trakcie przejazdu kolumny pojazdów rolnych.

Toruń

W protestach wokół Torunia weźmie udział około 700 maszyn. Autobusy wyjadą na ulice, jednak istnieje ryzyko wystąpienia opóźnień spowodowanych sytuacją na drogach. Blokady będą odbywać się na następujących trasach:

 • Od godz. 05:00 do godz. 20:00. Rozpoczęcie: Wielka Łąka przy kościele. Przejazd: Wielka Łąka – DK 15-Gronowo – DK 15 Grębocin – ul. Olsztyńska do skrzyżowania DK 15 z DK 80 – z DK 80 w ul. Olimpijską do ul. Olsztyńskiej i dalej z powrotem ta sam trasa do Wielkiej Łąki (przejazd wielokrotny). Zakończenie: Wielka Łąka.
 • Od godz. 05:00 do godz. 19:00. Rozpoczęcie: Głogowo DK 10. Przejazd: DK 10 z Głogowa do Torunia – ul. Szosa Lubicka – ul. Olsztyńska – ul. Olimpijska – Szosa Lubicka w stronę Lubicza Dolnego – Lubicz ul. Toruńska – ul. Mostowa – ul. Warszawska powrót do Głogowa. Powrót: ul. Warszawska powrót do Głogowa.
 • Od godz. 05:45 do godz. 19:45. Rozpoczęcie: Od strony Łysomic, od granicy miasta. Przejazd: od strony Łysomic DK 91 – od granicy miasta wjazd ul. Grudziądzką do ronda/skrzyżowania ul. Grudziądzkiej z ul. Celniczą i ul. Polną. Powrót tą samą trasą w kierunku Grzywny.
 • Od godz. 09:00 do godz. 20:00. Rozpoczęcie w Złejwsi Wielkiej. Przejazd: wjazd do Torunia DK 80 do ronda przy CH „Plaza” i powrót tą samą trasą.
 • Od godz. 09:00 do godz. 18:00. Rozpoczęcie: Raciążek przy stacji „Orlen”. Przejazd: DK 91 do Torunia – do Ronda Pułkownika Witolda Pileckiego i powrót do Ronda Ludmiły Roszko, 2-krotna „pętla” od jednego do drugiego ronda i powrót, – DK 91 do miejsca rozpoczęcia. Zakończenie: Raciążek przy stacji „Orlen”.
 • Od godz. 06:00 do godz. 20:00. Rozpoczęcie: Biskupice. Przejazd: Biskupice, przez Łubiankę, DW553 do Torunia, ul. Szosa Chełmińska do ronda/skrzyżowanie ul. Szosa Chełmińska z Trasą Prezydenta Władysława Raczkiewicza, nawrót na tym rondzie i dalej z powrotem ta samą trasa w kierunku Łubianki i Biskupic. Zakończenie: Biskupice.

Włocławek

W powiecie włocławskim od godziny 10 - 10.30 rozpocznie się blokada wjazdu na węzeł autostrady w Kowalu, prawdopodobnie również wjazdu w Pikutkowie. Około godziny 11.30 - 12 rolnicy wjadą na Rondo Powstania Styczniowego we Włocławku i rozjadą się po miejskich rondach i skrzyżowaniach, by je zablokować.

- Cała stara jedynka będzie nieprzejezdna - mówią organizatorzy.

Urząd Miasta Włocławek podaje, że w godzinach 10 - 16 w powiecie włocławskim spodziewane są trzy przejazdy ciągników rolniczych:

 • z Chojen do Włocławka i z powrotem,
 • z Brześcia Kujawskiego do Włocławka i z powrotem,
 • z Izbicy Kujawskiej do Lubrańca i z powrotem

- W związku z tym informujemy i uczulamy kierowców: na trasach przejazdów nastąpi spowolnienie ruchu drogowego. Szczególne utrudnienia we Włocławku spodziewane są w godzinach 12.00 – 14.00 w rejonach ronda przy ul. Wiejskiej oraz ronda przy ulicach Chopina, Witosa, Okrzei, skąd protestujący rolnicy przejadą w kierunku zakładów azotowych Anwil S.A.

Opóźnienia będą mieć także autobusy MPK: chodzi o pojazdy linii znajdujących się na trasie protestu.

Grudziądz

W wydarzeniu, które planowane jest w Białym Borze (gmina Grudziądz) w godzinach 10.00-15.00 ma wziąć udział około 100-150 osób. Część z nich – aby dojechać do miejsca zbiórki – przejedzie przez miasto.

- Utrudnień należy się spodziewać na ulicach Paderewskiego, Karabinierów, Piłsudskiego, Focha, Włodka, Chełmińska, Szosa Toruńska oraz Warszawska i Bora-Komorowskiego. Mogą one występować od godziny 9.00 oraz po godzinie 15.00 – informuje Urząd Miasta Grudziądz.

Od godz. 10 do godz. 14 rolnicy będą jeździć na odcinku urząd celny Biały Bór - stacja kolejowa Wałdowo Szlacheckie. O godz. 14 mają zjechać na teren przy urzędzie celnym w Białym Borze, gdzie odbędzie się konferencja, a KGW będą czekały z ciepłym posiłkiem dla protestujących.

Inowrocław

Rolnicy z powiatu inowrocławskiego zamierzają blokować drogę między Strzelnem a Inowrocławiem. Zapowiada się około 150 ciągników. Zaczną o godz. 10 na stacji Watis w Strzelnie i skierują się (drogami krajowymi 15 i 25) w stronę Inowrocławia.

- Przewidziane są cykliczne przejazdy w stronę Inowrocławia aż do wiaduktu w Markowicach i z powrotem do ronda przy stacji Watis – informuje Karol Kościelny, zastępca przewodniczącego tego zgromadzenia. - Zaplanowane są też postoje na trasie przejazdu. Droga może być całkowicie blokowana, z uwzględnianiem korytarza życia.

Rolnicy z powiatu inowrocławskiego zapowiadają się też w Gniewkówcu na skrzyżowaniu drogi krajowej 25 z drogą wojewódzką 246. - Protest jest zaplanowany do 11 lutego do godziny 10 - informuje Tomasz Błaszczyk. - Planujemy przejazd na Rondo Solidarności w Inowrocławiu i powrót do miejsca postoju w Gniewkówcu. Ruch odbywać się będzie wahadłowo.

Opóźnienia będą mieć także autobusy MPK: chodzi o pojazdy linii znajdujących się na trasie protestu.

W powiecie świeckim rolnicy spotkają się w Przysiersku. Od godz. 10 będą jeździć drogą wojewódzką 240 na trasie Świecie – Tuchola.
W powiecie radziejowskim protest odbędzie się w Osięcinach na skrzyżowaniu drogi krajowej 62 z drogą wojewódzką 267.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Seria pożarów Premier reaguje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska