MKTG SR - pasek na kartach artykułów

GM Architekci z Bydgoszczy wygrali konkurs na zagospodarowanie zachodniej pierzei! Zobacz projekty i wideo

MoDO, Ska, Anna Stasiewicz
Szymon Muszyński na tle zwycięskiej pracy
Szymon Muszyński na tle zwycięskiej pracy fot. MoDO / Anna Stasiewicz
- Cieszę się, że wygrali młodzi ludzie z Bydgoszczy - tak skomentował wynik konkursu na zagospodarowanie zachodniej pierzei prezydent Konstanty Dombrowicz. Zobacz pomysły architektów

Projekt pierzei. Wyróżnienie II

Więcej w papierowym wydaniu

Więcej w papierowym wydaniu

W środę w papierowym wydaniu Gazety Pomorskiej sonda i opinie Czytelników.

Zgodnie z pomysłem prezydenta, budynek ratusza ma zostać zasłonięty od strony rynku obiektem w kształcie litery C. W obiekcie miałoby się znaleźć m.in. muzeum miejskie. W budynku siedzibę znalazłaby też galeria promocji miasta oraz pomieszczenia dla radnych z salą sesyjną na ponad 300 miejsc. Na 3 kondygnacji gabinety miałby prezydent. Koszt odbudowy pierzei oszacowano na 50 milionów złotych.

- Przez kilkadziesiąt lat odwlekano dyskusję na temat Starego Rynku - mówił jeszcze przez ogłoszeniem wyników prezydent Konstanty Dombrowicz. - Ogłaszając konkurs, postanowiliśmy przeciąć te dywagacje.

Prezydent odniósł się też do krytycznych głosów bydgoszczan, o których napisaliśmy w naszym tekście "Nie" dla pierzei!: - Niestety, zawsze znajdzie się ktoś niezadowolony, komu nie podoba się, że chcemy coś zmienić w mieście.

- Chcemy, by mieszkańcy zyskali nową przestrzeń na rynku, a w nowych budynkach znalazła się stolica przyszłej metropolii, której stolicą powinna być oczywiście Bydgoszczy. Nie możemy dalej być zaściankiem Europy - mówił Dombrowicz.

Projektanci z GM Architekci, którzy wygrali konkurs na zagospodarowanie zachodniej pierzei Starego Rynku w Bydgoszczy w składzie: Maciej Gajownik, Joanna Janusz Stepak, Agata Łuczaj, Szymon Muszyński, Przemek Gawęda, Zbigniew Rąbalski, Marcin Sajdak, Darek Witucki, Pawel Zarecki otrzymają 200 tysięcy złotych.

Drugie miejsce zajęła firma JEMS Architekci z Warszawy. Nagrodą jest 100 tysięcy złotych.
Trzecie miejsce zajęło Biuro Projektów Architektonicznych i Budowlanych AiB z Warszawy. W nagrodę otrzymają 80 tysięcy złotych.

Wyróżnienia i po 30 tysięcy złotych dostali: Architekton Jaroslaw Ostrowski Ostrowscy Architekci oraz Dariusz Herman i Piotr Śmierzewski działający jako HS 99 Herman i Śmierzewski

Honorowe wyróżnienie dostała firma ARCH DECO.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska