Gmina Ryńsk znalazła się na opublikowanej przez wojewodę liście samorządów, które z budżetu państwa otrzymają wsparcie finansowe na remonty dróg. Pieniądze pochodzą z puli rządowego programu, który zastąpił tzw. „schetynówki”. Gmina Ryńsk może liczyć na ponad 900 tysięcy złotych.
Dzięki tym pieniądzom przebudowana zostanie droga, którą możemy dojechać ze wsi Czystochleb do Małych Radowisk.
- Jej część jest gruntowa, część utwardzona tłuczniem. Dziur nie brakuje. Remont jest potrzebny. Mieszkańcy na to czekają - podkreśla Władysław Łukasik, wójt gminy Ryńsk.
I dodaje, że wstępnie planowany termin rozpoczęcia prac to maj tego roku. Roboty być może zakończą się jeszcze latem.
Wstępnie szacowany koszt remontu wynosi ponad 1,8 miliona złotych. Ostateczną kwotę poznamy po rozstrzygnięciu przetargu na wykonanie naprawy drogi.
- Postępowanie przetargowe zostanie ogłoszone w najbliższych dniach - dodaje Władysław Łukasik.