Za swoje bezpieczeństwo zapłacił ponad 9 tys. zł
I dodaje: - Robimy dużo, aby zapewnić bezpieczeństwo uczniom naszej szkoły. Zawsze stawialiśmy je na pierwszym miejscu, czasami nawet przed wynikami w nauce.
Tym większe było zaskoczenie dyrekcji i pedagogów szkolnych kiedy w czwartek do szkoły dotarła informacja, że dwójka uczniów podejrzana jest o wyłudzanie pieniędzy od pierwszoklasisty. Łącznie chłopak za swoje bezpieczeństwo zapłacił ponad 9 tysięcy złotych. - Rozmawialiśmy z rodzicami. Podjęliśmy decyzję, że pokrzywdzony uczeń otrzyma wsparcie psychologa. A jeśli chodzi o oprawców, jako szkoła nie mamy zbyt wielu możliwości ich ukarania. Jedyne co możemy zrobić, to obniżyć im oceny z zachowania - dodaje dyrektor Klimek. Z dwoma oprawcami również będzie pracował szkolny pedagog.
W tej sprawie odbyła się specjalna rada pedagogiczna
W ubiegłym tygodniu odbyła się specjalna rada pedagogiczna dotycząca sytuacji w szkole. W jej trakcie nauczyciele zostali poproszeni, aby 13-latka otoczyć szczególną opieką. - Nie ma on się już czego obawiać. Może czuć się bezpiecznie w szkole - zapewnia dyrektor Aleksandra Klimek.
Dramat, o którym już w sobotę informowała "Gazeta Pomorska", według ustaleń policji rozpoczął się w wakacje. Dwóch nastolatków z gimnazjum i jeden uczeń ze Szkoły Podstawowej nr 3 groziło dotkliwym pobiciem swojemu koledze. Ze swoją ofiarą kontaktowali się m.in. przez portale społecznościowe. Ofiara i napastnicy znali się m.in. ze szkoły oraz rozgrywek piłkarskich na orliku. Nastolatek, płacił, aby zapewnić sobie "bezpieczeństwo". Łącznie kosztowało go to 9,5 tys. zł. Pieniądze podbierał swoim rodzicom.
Warsztaty i spotkania z psychologiem
Oprawcy za "zdobyte" pieniądze kupowali sobie sprzęt elektroniczny m.in. smartfony i tablety.
Jak udało nam się ustalić, trójka sprawców jest dobrze znana wąbrzeskiej policji. Do tej pory sprawy, które toczyły się przeciwko nim dotyczyły wybryków chuligańskich m.in. wagarów, palenia papierosów i niestosownego zachowania w szkole.
O ostatnich wymuszeniach wąbrzeską policję powiadomili rodzice nękanego chłopca. Jakie kroki zostaną podjęte, aby zapewnić młodzieży z gimnazjum bezpieczeństwo? - Uczniowie spotykają się z policjantami. Prowadzone są zajęcia warsztatowe z pedagogiem, psychologiem dotyczące przeciwdziałaniu agresji i przemocy. Niebawem rozpoczynamy również realizację programu profilaktycznego na temat cyberprzemocy - tłumaczy dyrektorka gimnazjum.
Czytaj e-wydanie »