Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gra Plemiona dostępna w nowej wersji

Norbert Ziętal / Nowiny24
Gra
Gra fot. www.plemiona.pl
Gra on-line Plemiona, doczekała się już 7 wersji, wprowadzono w niej wiele przydatnych rozwiązań.

Gra "Plemiona"

Gra "Plemiona"

Jej polską wersję znajdziemy pod adresem www.plemiona.pl. Rejestracja i gra są bezpłatne.

- Docenienie i ukłon w stronę bardziej doświadczonych graczy. Jednak bardziej chyba chodziło o jeszcze dłuższe zatrzymanie ich przy grze, o dostarczenie im dodatkowych wrażeń i możliwości rywalizacji a w efekcie, aby częściej decydowali się na wykupywanie płatnych kont premium - twierdzi Denis82, jeden z weteranów Plemion.

Gra nadal odbywa się w czasach średniowiecznych. Są wioski, gracze łączą się w plemiona i razem walczą z innymi. Nie zmieniły się zasady gry. Dodano jedynie szereg uprawnień i "upiększeń".

Chyba najważniejsza nowość to pospolite ruszenie chłopstwa. Chodzi o cywilów w wiosce. Zajmują się produkcją zboża, cegieł, żelaza, budową obiektów. W wersji 7.0, w razie ataku wroga będzie się można nimi podratować i w zagrodzie rekrutować ich do obrony. Maksymalnie zyskamy 300 obrońców. Na czas walki częściowo porzucają oni swoje dotychczasowe czynności. Ich zdolności produkcyjne spadają wtedy o 50 proc.

Przeczytaj też: 62 mln internautów będzie hodować krowy.

Wprowadzone zostały milisekundy. To usprawnienie ważne dla doświadczonych graczy. Pozwalają na jeszcze dokładniejszą koordynację ataków.

Do "upiększeń" należą odznaczenia. Do niedawna można było rywalizować w ilości punktów, wiosek, być w top ataków lub top obrony. Teraz każdy gracz może zdobywać odznaczenia, mniejszej i większej rangi.

Tych mniejszych wprowadzono jedenaście. Przyznawane są za osiągnięcie odpowiedniego limitu czynności.

"Człowiek demolka" dla tego, który za pomocą katapult zniszczył pewną ilość budynków wroga. "Rabuś dnia" temu, który w ciągu jednego dnia zrabował przeciwnikowi najwięcej surowców. "Człowiek interesu" dla biznesmena, który przeprowadził określoną ilość transakcji na rynku surowców. "Pogromca szlachty" dla efektywnego zabójcy szlachciców wroga, "pogromca zwiadowców" za odpowiednią ilość odpartych ataków zwiadu.

Za wygrane bitwy, ale nie małe potyczki, przewidziany jest tytuł "rzeźnik". "Krezus" dla osoby, która wybije określoną ilość złotych monet (potrzebne są do produkcji szlachciców). "Rzezimieszka" otrzyma gracz, który zaatakował odpowiednią ilość innych graczy.

Poza tym jest "ukochany druh", dla osoby o odpowiedniej liczbie przyjaciół. "Towarzysz broni" za określoną liczbę dni spędzonych w plemieniu. "Pewny dowódca" za liczbę walk, w których gracz wziął udział jako wspierający.

Będą również wielkie odznaczenia. Nadawane i przechowywane w Komnacie Chwały. Taka będzie tylko jedna dla każdego świata. Będą w niej zawarte informacje o topowych graczach, najlepszych plemionach i wielkich odznaczeniach. Widok komnaty będzie dostępny również po zakończeniu gry na danym świecie.

- Dzięki temu najlepsi gracze i plemiona będą zapamiętani dla przyszłym pokoleń - zachęca team Plemion.

Zostanie wprowadzonych szereg ułatwień. Choćby w zakresie rozbudowywania wioski i prowadzenia walki. Każdy, bardziej doświadczony gracz wie, jak trudne jest zarządzanie, jak ma się sto czy dwieście wiosek. Każą trzeba po kolei otwierać, docierać do ratusza albo do koszar. Teraz ma być łatwiej.

Wprost z przeglądu wioski została wprowadzona możliwość rozbudowy budynków. A także ich burzenia, anulowania budów i zmieniania kolejności budów. Podobnie z badaniem jednostek. Każda jednostka, czyli piechota, jazda itd., zanim ruszy jej produkcja, musi zostać zbadana czy wyćwiczona.

Inny, przydatny gadżet to szybkie znajdowanie wiosek, w których można tanio wyprodukować szlachcica albo takich, w których właśnie jest tworzony. Teraz będzie to można zobaczyć dzięki znakowi plus w przeglądzie. Nie będzie potrzeby "ręcznego" szukania.

Ciekawsze będą mapy. Będzie na nich więcej widać, będą opisy wiosek. Można będzie opisywać nawet nie swoje wioski, np. przypuszczalne siły innego gracza zgromadzone w danej miejscowości. Ciekawi sytuacji politycznej na danym świecie, będą mogli zobaczyć kolorową mapę, z terytoriami danych plemion.

Plemiona nigdy nie miały wyszukanej grafiki. Proste ikony. Powtarzalne czynności. Niewiele ruchu. Po części wynika to z tego, że doświadczeni gracze i tak nie zwracają uwagi na grafikę. Dla nich ważne są liczby. Ale pewnie każdego ucieszą nowości wizualne. W raportach z ataków lub obrony otrzymamy odpowiedni obraz. Zmęczonych, ale szczęśliwych rycerzy po wygraniu walki lub pobojowisko po przegranej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska