zdobył w środę 9 punktów.
zdobył w środę 9 punktów. Dominik Fijałkowski
Koszykarze I-ligowego Polomarket Sportino Inowrocław otrzymali pięć dni wolnego.

Kto zdobędzie tytuł Sportowca Regionu 2011? Można zgłaszać swoich faworytów!

Treningi wznowią we wtorek. Będą ćwiczyli do 30 grudnia. Po dwudniowej przerwie, wrócą do zajęć 2 stycznia.

Występy w 2011 roku zakończyli przegraną z Rosą Radom (59:75). Scenariusz środowego meczu przypominał ich wcześniejsze poczynania. Kujawianie prowadzili po 1. kwarcie (25:23), ale zapału i umiejętności wystarczyło im tylko na kwadrans (33:33). Podopieczni Mariusza Karola praktycznie w ciągu pięciu minut rozstrzygnęli losy spotkania.

- Rywale rzucili sporo punktów po naszych prostych błędach - mówił Grzegorz Kukiełka. - Nadal kiepsko rozpoczynamy grę po przerwie. Brakuje odpowiedniej koncentracji.

- Nie mieliśmy takiej rotacji, jak zespół z Radomia. Dało o sobie znać zmęczenie - dodał Maciej Strzelecki. Nieliczna widownia (mecz był o zbyt wczesnej porze) ożywała tylko po skutecznych akcjach Dawida Adamczewskiego.

Przeczytaj także: Polomarket Sportino uległ Rosie Radom [zdjęcia]

Rzucający obrońca imponował ambicją. Udany występ w spotkaniu z ekipą z Krosna (21 punktów), dodał mu wiary we własne umiejętności. W środę przebywał na boisku tylko przez 20 minut. Mimo to był najlepszym zawodnikiem na parkiecie, zarówno w ataku (3/4 za 2, 3/6 za 3, 3 asysty) i w obronie (7 zbiórek, 3 bloki, 1 przechwyt).

- Cieszę się, że mogę coraz częściej przebywać na parkiecie. Wtedy gra mi się dużo pewniej - podkreślił Adamczewski. - Miło mi, że publiczności podoba się moja postawa na boisku.

Tuż po końcowej syrenie na rozmowy z zarządem Sportino udał się Dawid Witos, któremu wczoraj wygasła umowa z klubem. - Przedstawiłem swoją ofertę. W kilku punktach różni się od warunków zaproponowanych przez klub - wyjaśnił Witos. - Wspólnie z żoną podejmiemy decyzję, czy zostaniemy w Inowrocławiu.

Już 1 stycznia otwiera się okienko transferowe. Kujawscy działacze chcą wzmocnić zespół. Dlatego też do Sportino mają trafić rozgrywający i środkowy.