Grand Prix Europy w Bydgoszczy. Triumf Emila Sajfutdinowa, Tomasz Gollob na podium

Szymon Fiałkowski
Emil Sajfutdinow wygrał turniej o Grand Prix Europy w Bydgoszczy.
Emil Sajfutdinow wygrał turniej o Grand Prix Europy w Bydgoszczy. Andrzej Muszyński
Zwycięstwem Rosjanina Emila Sajfutdinowa zakończyła się druga tegoroczna runda cyklu Grand Prix - turniej o Grand Prix Europy. Na podium stanęli także Słoweniec Matej Zagar i Tomasz Gollob.

Krsko, 12 września 2009 roku - wtedy Sajfutdinow po raz ostatni wygrał turniej Grand Prix. Rosjanin powtórzył ten sukces dziś - na torze, na którym startował przez siedem ostatnich sezonów. W wielkim finale wyprzedził znakomicie dysponowanego dzisiaj Słoweńca Mateja Zagara oraz Tomasza Golloba. Z bardzo dobrej strony, pokazał się także Brytyjczyk Tai Woffinden, który zdobył aż czternaście punktów.

Jarosław Hampel zakończył rywalizację na dziewiątym miejscu (osiem punktów), a startujący z dziką kartą Krzysztof Buczkowski był jedenasty (sześć "oczek"). O turnieju jak najszybciej będzie chciał zapomnieć Krzysztof Kasprzak, który dzisiaj jako jedyny zawodnik w całej stawce, nie zdobył nawet jednego punktu.