Grażyna Ciemniak kandydatką na prezydenta Bydgoszczy....

  Grażyna Ciemniak kandydatką na prezydenta Bydgoszczy. Zapowiada, że wybuduje metro

  (ast)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Grażyna Ciemniak kandydatką na prezydenta Bydgoszczy. Zapowiada, że wybuduje metro

  ©Fot. Anna Stasiewicz

  Bezpłatny dostęp do internetu, aquapark, a nawet metro. Grażyna Ciemniak zaprezentowała swoje cele. Teraz czeka na opinie bydgoszczan.
  Grażyna Ciemniak kandydatką na prezydenta Bydgoszczy. Zapowiada, że wybuduje metro

  ©Fot. Anna Stasiewicz

  Kandydaci na fotel prezydenta Bydgoszczy

  Kandydaci na fotel prezydenta Bydgoszczy


  Przypomnijmy, że na razie jest 4 kandydatów na prezydenta Bydgoszczy. Oprócz Grażyny Ciemniak są to: Konstanty Dombrowicz, Rafał Bruski i Jan Szopiński. Swojego kandydata nie przedstawiło jeszcze Prawo i Sprawiedliwość.  Program przygotowało Obywatelskie Porozumienie do Wyborów Samorządowych, które zrzesza 12 organizacji, m.in. OPZZ, Partia Kobiet, Partia Zieloni 2004 czy Socjaldemokracja Polska.

  - Teraz czekamy na opinie mieszkańców - mówi Harald Matuszewski, koordynator porozumienia.

  Wszystkie uwagi bydgoszczan zostaną zebrane i oficjalnie zaprezentowane na początku października.

  Jak mówi Karol Zamojski z Partii Zieloni 2004, uwagi będzie można wysyłać mailami albo zgłosić osobiście podczas jednego ze spotkań. Program "razem dla Bydgoszczy" będzie dostępny m.in. na stronie internetowej kandydatki Grażyny Ciemniak. Przypominamy też, że na stronie www. mmbydgoszcz.pl posłanka Grażyna Ciemniak prowadzi swój blog. Tam również ma pojawić się jej program wyborczy.

  A główne hasła programu Grażyny Ciemniak to: "Czas na zmiany!" i "Czas na Kobiety!" - Chcemy zmienić sposób zarządzania miastem, bydgoszczanie muszą też czuć, że nim współrządzą. Stwórzmy miasto, z którego będziemy dumni - mówi Ciemniak. Kandydatka stawia też na płeć piękną. - Chcemy, by 50 procent naszych kandydatów na radnych stanowiły właśnie panie - zapowiada. Komitet Wyborczy Wyborców Grażyny Ciemniak chce wystawić kandydatów na radnych we wszystkich 6 okręgach wyborczych.

  A co proponuje Grażyna Ciemniak w swoim programie wyborczym?

  Chce między innymi bezpłatnego dostępu do internetu dla wszystkich mieszkańców. Jest przeciwna zabudowywaniu zachodniej pierzei Starego Rynku. Uważa jednak, że Pomnik Walki i Męczeństwa powinien zostać na rynku.

  Jak deklaruje kandydatka na prezydenta Bydgoszczy, chce doprowadzić do zbudowania aquaparku i sztucznego lodowiska. Obiecuje też rewitalizację budynku po Teatrze Kameralnym na Rybim Rynku.

  Grażyna Ciemniak zapowiada też, że jeżeli zostanie prezydentem Bydgoszczy, zbuduje w naszym mieście... metro. Miałoby połączyć wschodnią i zachodnią część Bydgoszczy.

  Posłanka, w razie wygrania wyborów, chciałaby powołać pełnomocnika do spraw równych szans. Zapowiada na przykład rozbudowę i modernizację bydgoskiego Portu Lotniczego, podziemne parkingi w centrum i na osiedlach. - Będę dążyć do powstania uniwersytetu medycznego i muzycznego. Na to jednak muszą zgodzić się same uczelnie - wyjaśnia Ciemniak.
  Udostępnij
  Czytaj e-wydanie »

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (13)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (13) forum.pomorska.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wiadomości z Bydgoszczy