- Biuro ma promować miasto i przyciągać ludzi, a swoim okropnym szyldem odstrasza - twierdzi grudziądzanin Andrzej Kazimierski, który nawet zrobił zdjęcia i je nam pokazał. - Nie świadczy to najlepiej o mieście i jego gospodarzach. Poprzedni najemca tego lokalu wyprowadził się 1 kwietnia. Czy przez dwa miesiące nie można było przygotować odpowiedniej witryny do efektownego promowania punktu "IT" i Grudziądza?
Pytamy rzecznika prezydenta Magdę Jaworską-Nizioł. czy już na stałe, obok szyldu "Informacji Turystycznej" widnieć będą na szybach stare napisy "Gracja" ? Pozostały po butiku, który istniał w tym pomieszczeniu przed... osiemnastu laty!
Rzecznik odsyła nas do administratora.
To się poprawi
Komunalnym budynkiem przy Rynku 3-5, gdzie wprowadziła się "Informacja Turystyczna", zarządza Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Nieruchomościami.
- Przepisy się zmieniły. Teraz nie można montować dużych szyldów, które zasłaniają fragmenty okien. - wyjaśnia Zenon Różycki, prezes MPGN - Szyld "Informacji Turystycznej" jest nieduży, bo szyby w oknach muszą pozostać widoczne. Napisy "Gracja" były kiedyś naklejone i zostaną zdjęte. Zastąpią je inne, również umieszczone na folii. Są zamówione.
Prezes Różycki zapowiada też odnowienie frontów niektórych kamienic na Rynku: - Nie możemy z marszu wejść z farbą i malować. Sposób odnowy elewacji i kolorystykę uzgadniamy z wojewódzkim konserwatorem zabytków. Część domów objętych będzie wkrótce rewitalizacją Starówki, więc raczej odnowimy kamienice spoza tego projektu. Żeby nie remontować dwa razy.