O śmierci pięściarza poinformował dziennikarz sportowy specjalizujący się w boksie Andrzej Kostyra. Potwierdził ją także brat bliźniak zmarłego, Paweł Skrzecz.
Grzegorz Skrzecz nie żyje
Bokser urodził się w 1957 roku w Warszawie, jako jeden z dwóch braci bliźniaków. Był zawodnikiem sekcji bokserskiej klubu Gwardia Warszawa, walczył w wadze ciężkiej.
Ma w swoim dorobku pięciokrotne mistrzostwo Polski:
- 1979
- 1980
- 1981
- 1982
- 1984
Razem ze swoim klubem zdobył też trzy drużynowe mistrzostwa kraju.
Kariera Grzegorza Skrzecza
Brał także udział w Igrzyskach Olimpijskich w Moskwie w 1980 roku, gdzie dotarł do ćwierćfinału. Zdobył brązowy medal mistrzostw świata w Monachium w roku 1982, a także brąz mistrzostw Europy rok później podczas turnieju odbywającego się w bułgarskiej Warnie.
W sumie w karierze stoczył 236 walk, z których 204 wygrał, 31 przegrał i jedną zremisował. Po zakończeniu kariery był trenerem bokserskim, a także gościem wielu programów telewizyjnych na temat boksu.
Zmarł Grzegorz Skrzecz. Bokser, ale też aktor
Skrzecz miał też w swojej karierze epizodyczne role filmowe, w tym w słynnych komediach wyreżyserowanych przez Olafa Lubaszenkę. Do klasyki polskiej komedii przeszła scena z filmu „Chłopaki nie płaczą”, gdzie wcielił się policjanta, pijącego razem z kolegą z radiowozu toast „za bezpieczny weekend”.
W 2012 roku został też prezesem lokalnego warszawskiego klubu piłkarskiego GKP Targówek, mającego swą siedzibę w dzielnicy o tej samej nazwie.
