Hokej halowy - Mistrzostwa Polski: Pomorzanin Toruń drugi przed finałem

JOACHIM PRZYBYŁ
Toruńscy laskarze (czerwone stroje) mają realne szanse na medal w Halowych MP.
Toruńscy laskarze (czerwone stroje) mają realne szanse na medal w Halowych MP. fot. Lech Kamiński
Udany finisz laskarzy Pomorzanina Toruń w eliminacjach Halowych Mistrzostw Polski. W finale będą rozstawieni z numerem dwa i mają wielkie szanse na podium.

Hokej na trawie Pomorzanin Toruń - AZS AWF Poznań

Zanim poznaliśmy ostatecznie rozstrzygnięcia w eliminacjach, swoją ostatnią szansę stracili laskarze Bałaganów Łubianka. Podopieczni Piotra Żółtowskiego potrzebowali dwóch porażek Pocztowca i sami musieli ograć ten zespół. Poznanianie w pierwszym meczu pokonali ZSMS, a potem w bezpośrednim spotkaniu okazali się lepsi także od Bałaganów 7:6 (4:3). Gole dla naszego zespołu strzelali Michał Nowakowski i Rafał Szrejetr po 2 oraz Tomasz Nowicki i Wojciech Zadka po 1.

W boju o medale został nam zatem tylko Pomorzanin. Torunianie, mimo pewnego awansu do finału, w ostatnim turnieju chcieli wygrać swój jedyny mecz z AZS AWF Poznań z dwóch powodów: jeszcze nikogo z czołówki nie pokonali, a porażka skazałaby ich na półfinał z piekielnie mocnym obrońcą tytułu, Grunwaldem Poznań.
Do przerwy było jedynie 3:2, ale w 2. połowie wyższość gospodarzy nie podlegała dyskusji. Dopiero w przedostatniej minucie akademicy zdołali pokonać Łukasza Doma-chowskiego. Ostatecznie Po- morzanin triumfował 6:3, a do bramki trafiali Krystian Makowski 3, Karol Szyplik, Bartosz Żywiczka i Michał Kunklewski.

AZS AWF będzie także półfinałowym rywalem Pomorza-nina w decydującym turnieju (w ostatni weekend w Pile). - W naszej hali rywale zagrali bez kluczowego obrońcy Łukasza Wybieralskiego, więc nie wyciągałbym z tego wniosków. Nadzieje mamy jednak spore. Rok temu w eliminacjach byliśmy najlepsi, a skończyło się trzecim miejscem, teraz może będzie odwrotnie - mówi trener Andrzej Makowski.

Wyniki 4. turnieju:" Start Gniezno - ZSMS Poznań 6:4, Grunwald Poznań - Mustangi Michałkowickie 9:1, Pocztowiec Poznań - ZSMS 6:2, Start - Mustangi 5:4, Grunwald - AZS AWF 4:2, Pocztowiec - Bałagany 7:6, Pomorzanin - AZS AWF 6:3

POMORZANIN: Domachowski, Murszewski - Kunklewski, Girtler, Szyplik, Żywiczka, K. Makowski, Michał Makowski, Raciniewski, Kamiński, Karamuz, Mondrzejewski.
BAŁAGANY: Śliwiński - Nowicki, Sellner, Kulpa, Zieliński, Szrejter, Zadka, Nowakowski, Zakszewski, Kowalski, Dąbrowski, Makowski, Fryckowski.