Holandia - Polska 31:20 na mistrzostwach świata w piłce ręcznej kobiet

FIAŁ
HOLANDIA - POLSKA 31:20
HOLANDIA - POLSKA 31:20 PGNiG/x-news
Porażka naszych szczypiornistek na zakończenie rywalizacji w grupie B Mistrzostw Świata. W Naestved, biało-czerwone przegrały z Holandią 20:31.

Zapis relacji na żywo: Polska - Holandia online

Polki już przed tym spotkaniem były pewne udziału w 1/8 finału. Rywalizację w grupie B, biało-czerwone zakończyły na trzecim miejscu i w następnym spotkaniu zmierzą się z drugą drużyną grupy A. Swojego rywala, nasze zawodniczki poznają po zakończeniu wieczornego spotkania Dunek z Czarnogórkami. Holenderki natomiast są pewne pierwszego miejsca w grupie (cztery zwycięstwa i remis).

HOLANDIA - POLSKA 31:20 (14:9)
HOLANDIA (trener Henk Groner): Van der Wal, Wester 1 - Kramer, Van der Heijden 6, Bont, Abbingh 7, Van Olphen, Snelder 1, Knippenborg, Broch 2, Groot 3, Dulfer 1, Goos 1, Malestein 4, Hoekstra, Polman 1. Kary: 2 minuty (Malestein - 2 minuty).
POLSKA (trener Kim Rasmussen): Gawlik, Wysokińska - Kobylińska 1, Stachowska, Niedźwiedź 5, Gadzina, Kocela 1, Kudłacz-Gloc 2, Pielesz 2, Zych 1, Łabuda, Zalewska 1, Sądej, Repelewska, Kulwińska 2, Achruk 5. Kary: 6 minut (Niedźwiedź, Pielesz, Sądej - po 2 minuty).

To było najgorsze spotkanie naszych zawodniczek w tym turnieju. Polki w całym meczu prowadziły tylko raz i to na początku - 1:0. Potem, z każdą kolejną minutą, zaczęła uwidaczniać się przewaga przeciwniczek.

Polkom nie pomogły nawet świetne interwencje w bramce Anny Wysokińskiej, która obroniła dwa rzuty karne i trzy kontry sam na sam. Holenderki do przerwy prowadziły różnicą pięciu bramek, a po przerwie swoje prowadzenie znacznie powiększyły. Po trafieniu Broch było nawet 26:13. Skończyło się porażką różnicą jedenastu bramek.