III Leśny Bieg Niepodległości w gminie Dąbrowa Biskupia [zdjęcia]

Dariusz Nawrocki
Około 750 zawodników wzięło udział w III Leśnym Biegu Niepodległości ze startem i metą w Leśniczówce Balczewo w Niemojewie. Dzieci biegały na 500, 1000 i 1500 metrów, a dorośli na 5 i 11 kilometrów. Wystartowali również zawodnicy nordic walking. Trasy wiodły malowniczymi ścieżkami gminy Dąbrowa Biskupia.Pierwsze miejsce w biegu na 11 kilometrów z czasem 00:41:16 zajął Paweł Świątkowski z Jastrzębowa. Drugi na mecie zameldował się Paweł Jarząb z Solca Kujawskiego (00:41:39), a trzeci - Maciej Maćkowski ze Żnina (00:41:58).Wśród pań najszybsza na tym dystansie była Anna Arseniuk z Górska (00:45:30).Bieg na 5 kilometrów zwyciężył Krzysztof Retecki z Ostromecka (00:20:47). Drugi był Bartosz Grodzicki z Włocławka (00:20:51), a trzeci - Robert Pasternak z Włocławka (00:21:10). Izabela Hańska z Inowrocławia zajęła pierwsze miejsce wśród pań (00:24:06).W gronie zawodników startujących w nordic walking trasę 5 kilometrów najszybciej pokonał Ryszard Dembowski z Torunia (00:36:56). Drugi tuż za nim był Grzegorz Nowak z Piechcina (00:36:57). Trzecie miejsce na podium zajęła Anna Janicka z Dąbrowy (00:37:25).Imprezę zorganizowało stowarzyszenie Sport4Life wspólnie z gminą Dąbrowa Biskupia, Nadleśnictwem Gniewkowo i Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Biskupiej. Dariusz Nawrocki
Około 750 zawodników wzięło udział w III Leśnym Biegu Niepodległości ze startem i metą w Leśniczówce Balczewo w Niemojewie. Dzieci biegały na 500, 1000 i 1500 metrów, a dorośli na 5 i 11 kilometrów. Wystartowali również zawodnicy nordic walking. Trasy wiodły malowniczymi ścieżkami gminy Dąbrowa Biskupia.