III liga piłki nożnej: Unia Janikowo - GKS Przodkowo. W końcu jest zwycięstwo u siebie

Dariusz Knopik
Piłkarze Unii w końcu mogli cieszyć się z wygranej na swoim boisku
Piłkarze Unii w końcu mogli cieszyć się z wygranej na swoim boisku Jakub Stykowski
W meczu 10. kolejki III ligi piłki nożnej Unia Janikowo pokonała GKS Przodkowo 2:1. Dla janikowian to było trzecie zwycięstwo w sezonie, ale dopiero pierwsze u siebie.

UNIA JANIKOWO - GKS PRZODKOWO 2:1 (1:1)
Bramki: Łukasz Zagdański (41), Adam Kujawski (75) - Robert Hirsz (44).
UNIA: Fabiszewski - Kowalski, Mysiak, Urbański, Wachowiak (74. Beta) - Krzysztopowicz (46. Kryszak), Aleman - Kędziora, Gomez (61. Zagórski), Zaborowski (46. Goździk) - Zagdański (74. Kujawski).

Od początku przewagę mieli gospodarze. Już w 6. minucie po strzale Denzela Gomeza piłka trafiła w słupek. Swoją przewagę janikowianie udokumentowali dopiero pod koniec pierwszej połowy. Celnym uderzeniem popisał się Łukasz Zagdański. Niestety, niespełna 180 sekund później miejscowi nie upilnowali doświadczonego Roberta Hirsza i był remis.

POLECAMY

Chwilę po wznowieniu z gry Unia mogła prowadzić, ale po strzale Przemysława Kędziory piłka uderzyła tylko w spojenie słupka z poprzeczką. Niedługo później bliski szczęścia był Gomez. Jeszcze bardziej niepocieszony był Damian Zagórski, bo po jego trafieniu futbolówka zatrzymała się na poprzeczce. Starania Unii zostały udokumentowane golem w 74. minucie. Po dośrodkowaniu Mariusza Kryszaka celną główką popisał się Adam Kujawski, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku!

Po tym zwycięstwie zespół z Janikowa awansował na 10. miejsce w tabeli.

W następnej kolejce Unia zagra na wyjeździe ze Świtem Szczecin.