Unia Janikowo znowu pod kreską. Słaba postawa w meczu z Polonią Środa Wlkp.

Dariusz Knopik
Zawodnicy Unii Janikowo na początku sezonu spisują się poniżej oczekiwań
Zawodnicy Unii Janikowo na początku sezonu spisują się poniżej oczekiwań Przemysław Powała
W meczu 5. kolejki III ligi Unia Janikowo przegrała w Środzie Wlkp. z tamtejszą Polonią 1:4. To trzecia porażka podopiecznych Artura Polehojko w sezonie.

POLONIA ŚRODA WIELKOPOLSKA - UNIA JANIKOWO 4:1 (1:0)
Bramki: Damian Buczma (29), Hubert Antkowiak (58, 59), Jędrzej Kujawa (89) - Gracjan Goździk (54).
UNIA: Sztekler - Losik, Krysztopowicz , Urbański, Kowalski - Goździk (75. Zagórski), Santana - Kędziora (62. Kryszak), Mendez - Zagdański (62. Konieczny).

Nie wiedzie się Unii na początku nowego sezonu. Wydawało się, że po wzmocnieniach zespół będzie wygrywał i znajdzie się w czołówce tabeli. Niestety, jest odwrotnie. Janikowianie zawodzą i znajdują się bliżej dołu tabeli.

W Środzie Wlkp. unici początkowo dali grać gospodarzom. Efektem tej przewagi były głównie stałe fragmenty gry, z których niewiele wynikało. Gola zawodnicy z Janikowa stracili przypadkiem. Z dystansu uderzał Szymon Zgarda, a tor lotu zmienił jeszcze wślizgiem Damian Buczma, myląc bramkarza Unii.

POLECAMY

Po przerwie janikowscy piłkarze rzucili się do odrabiania strat. Ich starania zostały uwieńczone powodzeniem w 54. minucie kiedy trafił Gracjan Goździk.
Jednak to, co wydarzyło się pomiędzy 58. a 59. minutą jest trudne do wytłumaczenia. W niespełna minutę janikowianie stracili dwa gole po kontratakach.
Potem próbowali odrabiać straty, ale niewiele mogli wskórać. W końcówce stracili jeszcze czwartego gola.

W następnej kolejce Unia podejmie Olimpię Grudziądz. Czy będzie przełamanie?