Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ile trzeba zarabiać, żeby mieć szansę na mieszkanie przy ul. Celulozowej we Włocławku?

Joanna Maciejewska
Joanna Maciejewska
Nabór wniosków na mieszkania, które powstają przy ul. Celulozowej we Włocławku, trwać będzie od 15 listopada 2021 roku do 14 stycznia 2022 roku
Nabór wniosków na mieszkania, które powstają przy ul. Celulozowej we Włocławku, trwać będzie od 15 listopada 2021 roku do 14 stycznia 2022 roku Wojciech Alabrudziński
Przy ul. Celulozowej we Włocławku powstaje 288 mieszkań na wynajem. Budowa trwać ma do połowy 2022 roku. Pierwszy nabór wniosków, które złożyło ponad 700 mieszkańców Włocławka, nie został rozstrzygnięty. Drugi nabór wniosków rozpocznie się w połowie listopada 2021 roku. Kto może starać się o mieszkanie przy ul. Celulozowej? Jakie kryteria dochodowe trzeba spełniać?

Urząd Miasta Włocławek - konferencja dotycząca mieszkań przy ul. Celulozowej

Drugi nabór wniosków na mieszkania przy ul. Celulozowej we Włocławku

Przy ul. Celulozowej we Włocławku trwa budowa czterech bloków, w których znajdzie się 288 mieszkań. W maju 2020 roku zakończył się pierwszy nabór wniosków od osób zainteresowanych wynajęciem mieszkania. Wpłynęło aż 760 zgłoszeń. Wnioski oceniła specjalna komisja, jednak naboru nie rozstrzygnięto ze względu na zmianą przepisów i dotację w wysokości 58 milionów złotych, którą z BGK otrzymała spółka Miejskie Budownictwo Mieszkaniowe. W związku z tym lokale mieszkalne przy ul. Celulozowej będą przydzielane na innych zasadach, niż planowano na początku. Mieszkania miały być przeznaczone na wynajem z dopłatami do czynszu w ramach rządowego programu „Mieszkanie na start”. Po zmianie przepisów, znajdą się w zasobach mieszkalnych miasta i będą mieszkaniami na wynajem na czas nieoznaczony.

Mieszkańcy Włocławka będą mogli ponownie złożyć wnioski na mieszkania przy ul. Celulozowej

Drugi nabór wniosków na mieszkania przy ul Celulozowej we Włocławku ruszy jesienią 2021 roku. Mieszkańcy Włocławka zainteresowani wynajmem lokali mieszkalnych w budynkach przy ul. Celulozowej będą mogli składać wnioski od 15 listopada bieżącego roku do 14 stycznia 2022 roku. Wnioski przyjmowane będą w Urzędzie Miasta Włocławek przy Zielonym Rynku - w Biurze Obsługi Mieszkańców (stanowisko wydziału Gospodarowania Mieniem Komunalnym).

- Mieszkańcy Włocławka mają dwa miesiące na składanie wniosków. Wnioski złożone wcześniej pozostaną bez rozpatrzenia – zaznacza Domicela Kopaczewska, zastępca prezydenta Włocławka. - Wzór wniosku zostanie określony odrębnym zarządzeniem prezydenta. On nie będzie się różnił – poza tytułem - od pozostałych wniosków, które mieszkańcy składają zabiegając o mieszkania z zasobów komunalnych. Ponieważ procedura naboru wniosków z dotychczasowego zasobu skończyła się 31 sierpnia, w związku z tym – dla odróżnienia – że są to wnioski na mieszkania nowo wybudowane, zmianie ulegnie tytuł wniosku.

Kto może starać się o mieszkanie przy ul. Celulozowej we Włocławku?

Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Włocławek w sprawie zasad wynajmowania lokali mieszkalnych wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Gminy Miasto Włocławek, osoby ubiegające się o mieszkanie muszą spełniać pewne kryteria dochodowe. W uchwale określono ile może wynosić maksymalny miesięczny dochód mieszkańców ubiegających się o najem lokalu mieszkalnego na czas nieoznaczony. Średni miesięczny dochód w przeliczeniu na jednego członka gospodarstwa domowego w okresie trzech miesięcy poprzedzających miesiąc, w którym złożono wniosek, nie może przekraczać kwoty:

  • 350 procent najniższej emerytury w gospodarstwie jednoosobowym;
  • 365 procent najniższej emerytury w gospodarstwie jednoosobowym, w przypadku osoby niepełnosprawnej;
  • 320 procent najniższej emerytury w gospodarstwie wieloosobowym;
  • 335 procent najniższej emerytury w gospodarstwie wieloosobowym, w rodzinach z osobami niepełnosprawnymi.

Mieszkańcy, którzy będą starali się o wynajem mieszkania przy ul. Celulozowej muszą wykazać minimalny dochód na poziomie ok. 1250 złotych. Górna granica wynosi ponad 4 tysiące złotych.

- W przypadku mieszkań na wynajem na czas nieoznaczony, jest to kwota więcej niż 100 procent najniższej emerytury, a najwyższa 350 procent. Przekładając to na konkretne liczby – dolna granica w przybliżeniu jest na poziomie 1250 złotych, a górna ponad 4100 zł – informuje Domicela Kopaczewska. - Składając wniosek, osoby muszą podać informację o swoich średnich dochodach z ostatnich trzech miesięcy. Jeśli komisja mieszkaniowa, która będzie weryfikowała wnioski, uzna że potrzebuje dodatkowych wyjaśnień, może poprosić wnioskodawcę o weryfikację tych danych.

W październiku 2021 roku, Rada Miasta Włocławek określić ma tryb rozpatrywania wniosków.

- Wszyscy zainteresowani, którzy złożą wnioski, muszą wiedzieć do kiedy one będą rozpatrzone, w jakim terminie komisja ogłosi listę. Trzeba również określić tryb odwołań, żeby każdy, kto złoży wniosek, a nie będzie usatysfakcjonowany, że nie ma go na liście, mógł złożyć odwołanie – dodaje Domicela Kopaczewska.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Czy warto kupować dzisiaj mieszkanie?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska