W środę 8 listopada Komisja Turystyki Pieszej przy Oddziale Miejskim PTTK im. Mariana Sydowa w Toruniu organizuje kolejną wycieczkę krajoznawczo – pieszą po Kaszczorku w ramach cyklu „60+ z PTTK”. Spotykanie o godz. 9.30 przy Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym (ul. Konstytucji 3 Maja).
Celem wycieczki będą mosty na Drwęcy w Kaszczorku. Długość trasy pieszej ok. 6 km. Wycieczkę poprowadzi przodownik turystyki pieszej PTTK Teresa Karasiewicz.
Spotkania klubowe w PTTK
W tę samą środę (8.11.2023) o godz. 17.00 na spotkanie zaprasza Bydgoski Klub Turystyki Rowerowej "Gryf" RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy. Zaproszenie dotyczy wszystkich członków i przyjaciół klubu. Miejsce spotkania: świetlica Regionalnego Oddziału PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy przy ul. Sienkiewicza 1/I (w podwórzu po prawej). Podczas spotkania będzie można nabyć znaczek jubileuszowy i inne gadżety klubowe.
* We czwartek 9 listopada o godz. 17.00 na spotkanie do świetlicy przy ul. Sienkiewicza zaprasza Klub Turystów Pieszych "Wędrownik" RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy. Można odebrać zaległe znaczki.
Rajd Niepodległości i pieśni patriotyczne
W sobotę 11 listopada Klub Turystów Pieszych „Wędrownik” RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy zaprasza na pieszy Rajd Niepodległości.
To też może Cię zainteresować
Zbiórka o godz. 10.00 na przystanku autobusowym na Rondzie Grunwaldzkim (ul. Grunwaldzka) w Bydgoszczy; o godz. 10.15 odjazd autobusu linii 77 do przystanku Srebrna/ Spiżowa. Uczestnicy powędrują ok. 8 km wzdłuż Kanału Bydgoskiego (śluzy nr 5 i 6, Owczy Most) i Kanału Noteckiego (śluzy nr 8 i 7) do świetlicy w Łochowie (ul. Jałowcowa 7). Z Łochowa wrócą autobusami linii 90 lub 92.
W świetlicy odbędzie się tradycyjnie wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.
Szczegółowe informacje u organizatora: Adam Giro-Syryński, kom: 515 197 428.
Bydgoskie Pomniki i Miejsca Pamięci
W sobotę 11 listopada od godziny 10.00 rozpocznie się kolejna odsłona „Projektu Zabytek”. Organizatorzy zapraszają na spacery w ramach cyklu "Listopadowe spacery – Bydgoskie Pomniki i Miejsca Pamięci".
Jesienne spacery mają być okazją do poznania innej historii miasta, czasem trudnej, nieoczywistej, ale ważnej dla każdego w inny sposób. W każdy weekend listopada odbywają się spacery w miejsca związane z pamięcią o wydarzeniach, o ludziach, o historii. Nie będą to jednak zwykłe trasy po mieście, tym razem przede wszystkim odwiedzimy bydgoskie nekropolie. Zbiórka: Pomnik Powstańca Wielkopolskiego przy ul. Bernardyńskiej w Bydgoszczy. Koszt: 15 zł na osobę.
Szczegółowe informacje i zapisy u organizatora, tel. 693 379 476, e-mail [email protected]
Rodzinnie do Przysieka
11 listopada odbędzie się również impreza Oddziału Miejskiego PTTK im. Mariana Sydowa w Toruniu. To kolejna wyprawa w ramach popularnego cyklu „Wędrówki rodzinne z PTTK”. Spotkanie turystów o godz. 9.15 na przystanku MZK linii tramwajowej przy ul. Broniewskiego (vis-a-vis C.H. Plaza), skąd nastąpi wyjście na około 10-kilometrową trasę: Zieleniec, Port Drzewny, Przysiek.
W Przysieku uczestnicy wezmą udział w tradycyjnym święcie gęsiny. Wyprawę poprowadzi przodownik turystyki pieszej PTTK Hanna Czech.
* W niedzielę 12 listopada o godz. 10.00 „Projekt Zabytek” zaprasza na spacery na cmentarz parafii NSPJ". Zbiórka: Brama główna cmentarza parafii NSPJ przy ul. Rynkowskiej 5 w Bydgoszczy. Koszt: 15 zł/ osoba.
Organizator: tel. 693 379 476, e-mail [email protected]
Szlakiem Kopernika 18 i 19 listopada
Warto też zaplanować sobie czas na imprezę, jaka odbędzie się w weekend 18 i 19 listopada. To „42. Wyprawa Krajoznawcza”, tym razem po Szlaku Kopernikowskim i w ramach obchodów Roku Mikołaja Kopernika.
W programie: Lubawa (restaurowany zamek biskupi, gotycki kościół św. Anny, fragmenty fortyfikacji miejskich z dwiema gotyckim basztami, późnorenesansowy kościół św. Jana Chrzciciela), Olsztyn (pomnik Kopernika, zamek kapitulny - muzeum, ławeczka Kopernika, gotycka katedra św. Jakuba Apostoła, Stary Ratusz, Wysoka Brama, fragmenty murów miejskich), Dobre Miasto (fragmenty murów, Baszta Bociania, gotycka kolegiata Najświętszego Zbawiciela i Wszystkich Świętych), Lidzbark Warmiński (gotycki zamek biskupi - muzeum, kościół kolegiacki św. Piotra i Pawła z klasztorem, Wysoka Brama), Pieniężno (ruiny zamku, pozostałości gotyckiego ratusza - w rekonstrukcji, kościół św. Apostołów Piotra i Pawła), Braniewo (gotycki kościół św. Katarzyny, pozostałości zamku biskupiego - Wieża Bramna), Frombork (Wzgórze Katedralne z gotycką archikatedrą Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i św. Andrzeja Apostoła, szpital św. Ducha, Wieża Wodna, dawny kościół św. Mikołaja, pomnik Kopernika), Tolkmicko (fragmenty murów obronnych z basztą, kościół św. Jakuba Apostoła), Elbląg (gotycka katedra św. Mikołaja, Brama Targowa) i inne.
Program jest ramowy i organizator zastrzega sobie możliwość zmian, tak w kolejności zwiedzanych miejsc, jak i ich liczbie.
Nocleg i wyżywienie w Lidzbarku Warmińskim (pokoje 2- 4 osobowe). Dojazd busem lub autokarem. Koszt przejazdu, noclegu i wyżywienia ok. 250-400 zł (zależny od liczby uczestników), wstępy płatne indywidualnie.
Zbiórka o gdz. 6.20 przy Leroy Merlin (Bydgoszcz, ul. Toruńska 101), odjazd 6.30 (z Fordonu – przystanek Twardzickiego/ Witosa o 6.00, z Solca Kujawskiego – przystanek za Rynkiem o 6.55).Zapisy do 05.11.23.
Szczegółowe informacje i zapisy (już trwają) u organizatora – Tadeusz Frymark, tel. 602 239 253, e-mail [email protected].
