Smaki Kujaw i Pomorza - Sezon 4 odcinek 35

Odkryty basen wybudowany został w czasie II wojny światowej. Od kilku lat stoi zamknięty. Przeprowadzone ekspertyzy budowlane wskazują jednoznacznie, że powinien przejść gruntowną modernizację.
Podczas spotkania w ratuszu, w trakcie którego podpisano list intencyjny, prezydent Ryszard Brejza przypomniał, że dwukrotnie występował do rządu o środki na wsparcie inwestycji samorządowych, którymi miała być sfinansowana przebudowa basenu. Miasto nie otrzymało jednak pieniędzy. Stąd decyzja o zwróceniu się do marszałka województwa o sfinansowanie prac funduszami unijnymi.
- Mimo że za oknem zima i o kąpieli, poza morsami, nikt w tej chwili nie myśli, my podpisujemy list intencyjny, który przybliża nas do realizacji tej inwestycji. Zajmujemy się planowaniem inwestycji i wiemy, że należy to robić przez cały rok, bez względu na to, czy jest śnieg, czy też świeci słońce - komentował Ryszard Brejza.
Zimowy wątek podchwycił marszałek Piotr Całbecki, który stwierdził, że przybywa do Inowrocławia trochę, jak mikołaj. Dodał też, że samorząd wojewódzki jest w trakcie realizacji dużego programu modernizacji i przyspieszania rozwoju regionu kujawsko-pomorskiego. A jednym z ważniejszych miejsc na mapie województwa jest Inowrocław.
- Dziś rozpoczynam cykl spotkań w regionie z mieszkańcami i ich przedstawicielami, aby poinformować o tym, co ostatecznie zostało zapisane i złożone do akceptacji przez Brukselę, jeśli chodzi o nową perspektywę naszego regionalnego programu operacyjnego. Do dyspozycji będziemy mieć kwotę 1,8 miliarda euro - poinformował Piotr Całbecki.
Marszałek wspomniał, że jedną z cech charakterystycznych województwa jest uzdrowiskowy charakter niektórych jego miejscowości.
- Żeby uzdrowiska mogły się rozwijać i świadczyć coraz lepsze usługi, potrzeba jest infrastruktura i otoczenie, które temu służy. Aby wzmocnić nasze miejscowości uzdrowiskowe utworzyliśmy specjalną pozycję budżetową w nowym regionalnym programie operacyjnym dedykowaną realizacji zadań w uzdrowiskach - zaznaczył Piotr Całbecki.
Dzięki takiemu posunięciu na listę inwestycji finansowanych przez Unię Europejską będzie można wpisać inowrocławski odkryty basen, który służyć ma nie tylko lokalnej społeczności, ale także pełnić funkcje uzdrowiskowe będąc dodatkową atrakcją dla przebywających w mieście kuracjuszy.
Piotr Całbecki zauważył też, że duże znaczenie w staraniu się o unijne środki na basen ma fakt, że przygotowany przez miasto projekt tej inwestycji jest mocno zaawansowany.
Na pytania dziennikarzy, kiedy będzie można skorzystać z basenu przy ul. Świętokrzyskiej w Inowrocławiu? Prezydent i marszałek odpowiedzieli, że za dwa-trzy lata.
- Oto 20 najmniejszych wsi w Kujawsko-Pomorskiem. Tutaj mieszka najmniej osób!
- Tu w Inowrocławiu zjesz najlepszą pizzę. Oto ranking TOP 10
- Tak mieszka i żyje Justyna z Chorzowa, kandydatka na żonę Tomasza R. spod Mogilna
- Tomasz R. spod Mogilna w kultowym programie TVP "Rolnik szuka żony" [zdjęcia]
- Gdzie na niedzielny obiad w Inowrocławiu i okolicy? TOP 10 restauracji!
- To najbardziej nietypowe i najdziwniejsze nazwiska w regionie!