Smaki Kujaw i Pomorza - Sezon 4 odcinek 35

Osoby zainteresowane kupnem węgla powinny złożyć stosowny wniosek, mimo iż składały podobny dokument w I etapie dystrybucji tego paliwa.
- Podobnie, jak przy I etapie sprzedaży, wzór wniosku można już pobierać osobiście lub elektronicznie - informuje Adriana Szymanowska, rzecznik prasowy prezydenta Inowrocławia.
Druk wniosku dostępny jest na www.bip.inowroclaw.pl oraz na stronie internetowej miasta - www.inowroclaw.pl. Wnioski w II etapie dystrybucji węgla po cenach preferencyjnych będzie można składać od 2 stycznia 2023 roku, czyli od przyszłego poniedziałku.
Przyjmowane będą one w:
- Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Świętego Ducha 90,
- w Biurze Obsługi Interesantów i Kontroli Urzędu Miasta Inowrocławia przy al. Ratuszowej 36,
- w Wydziale Spraw Społecznych i Promocji Zdrowia Urzędu Miasta Inowrocławia przy al. Sienkiewicza 1,
- w Wydziale Gospodarki Komunalnej, Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Inowrocławia przy ul. Wawrzyniaka 33.
Wnioski składać można też drogą elektroniczną, poprzez Elektroniczną Skrzynkę Podawczą ePUAP lub wysyłając je opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym pocztą elektroniczną - [email protected].
- Przypominamy, że zgodnie ze zmienionymi przepisami, każdemu uprawnionemu przysługuje możliwość zakupu węgla w cenie preferencyjnej w łącznej ilości 3 ton w sezonie grzewczym 2022/2023. Niewykorzystany limit półtorej tony z pierwszego etapu sprzedaży do 31 grudnia bieżącego roku będzie można wykorzystać w drugim etapie sprzedaży po 1 stycznia 2023 roku - dodaje Adriana Szymanowska.
Władze Inowrocławia zapewniają jednocześnie, że miasto jest przygotowane na realizację zamówień węgla po cenach preferencyjnych w 100 procentach zapotrzebowania.
- Wiceminister aktywów państwowych Piotr Pyzik, poinformował, że niektóre polskie gminy nie odebrały nawet poniżej 10 procent zamówionego węgla. W Inowrocławiu system działa bardzo dobrze, zarówno od strony odbioru węgla, jak i jego sprzedaży - słyszymy w ratuszu.
Miasto w pierwszej transzy zamówiło 600 ton węgla, a w drugiej domówiono 400 ton węgla. Na ten moment do inowrocławian dostarczono ponad 500 ton tego paliwa. Do końca roku rozdysponowane zostanie pozostałe zapotrzebowanie, według umówionych terminów.
- Chora na stwardnienie rozsiane Karolina uśmiecha się do każdej z chwil
- Jak dawniej świętowano Boże Narodzenie na Kujawach
- Zmarł ks. Zenon Rutkowski, kapelan kujawsko-pomorskich strażaków. Miał 76 lat
- Inowrocław. Tak było podczas otwarcia Kujawskiej Szopki Bożonarodzeniowej
- Dwie zamiast jednej spalarni w Inowrocławiu. Czy to możliwe?
- Kombatanci będą mieli miłe święta. Zadbało o to Stowarzyszenie Krusza w Kruszwicy