Zobacz wideo: Zimna krew w obliczu ognia. 10-letni bohater z Koronowa odznaczony

Jedna zamiast dwóch bibliotecznych filii na osiedlu Rąbin
Względy ekonomiczne - ograniczenie dotacji na rzecz kultury, wzrost cen energii, minimalnego wynagrodzenia i innych kosztów stałych - sprawiły, że radnym przedstawiono do rozpatrzenia projekt uchwały zakładający połączenie w jedną dwóch filii Biblioteki Miejskiej na os. Rąbin - Filii nr 3 przy ul. Szarych Szeregów 2 i Filii nr 2 dla Dzieci przy ul. Wojska Polskiego 5. W wyniku połączenia, z dniem 1 sierpnia br. powstanie Filia nr 3 Biblioteki Miejskiej przy ul. Wojska Polskiego 5, w której będą udostępniane połączone zbiory obu dotychczasowych filii, te dla dzieci, jak i dla dorosłych.
W trakcie sesji podkreślano, że powstanie jednej filii nie odbije się negatywnie na czytelnikach, gdyż obie dotychczas działające placówki znajdują się w niewielkiej odległości od siebie. Za przeniesieniem do siedziby przy Wojska Polskiego 5 przemawiało m. in. to, że siedziba dostosowana jest do obsługi osób niepełnosprawnych.
Głos zabierał radny Grzegorz Olszewski. Interesowały go sprawy kadrowe, a przede wszystkim ewentualne zwolnienia z pracy na skutek utworzenia jednej filii.Okazało się, że obecnie w obu oddziałach biblioteki pracują 4 osoby. Nową, połączoną filię obsługiwać będą ostatecznie 2 osoby, a pozostałe dwie przejdą jeszcze w br. na emeryturę.
Rondo turbinowe imienia Lotników Inowrocławskich
Radni bezdyskusyjnie, ale nie jednogłośnie, przyjęli uchwałę o nadaniu nazwy "Lotników Inowrocławskich" otwartemu w grudniu 2020 roku rondu turbinowemu u zbiegu ulic: Poznanskiej, Staszica, Górniczej i prymasa Józefa Glempa. Jeszcze w 2019 roku wniosek w tej sprawie złożył do prezydenta Inowrocławia prezesa Oddziału Kujawskiego Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP. W trakcie sesji przewodniczący Tomasz Marcinkowski przypomniał, że inicjatywa ta poparta została też przez kierownictwo Aeroklubu Kujawskiego, dowódcę 1. Brygady Lotnictwa Wojsk Lądowych, członków Koła nr 7 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Inowrocławiu oraz zarząd Towarzystwa Miłośników Miasta Inowrocławia. Pozytywną opinię wydała Komisja Statutowa Rady Miejskiej Inowrocławia.
Za nadaniem rondu nazwy "Lotników Inowrocławskich" głosowało 18 radnych, przeciw była 1 osoba, a 4 radnych wstrzymało się.
Tak będą sprzedawane mieszkania komunalne w Inowrocławiu
Z kolei 16 głosami za przy 6 wstrzymujących się radni przyjęli uchwałę o zasadach zbywania mieszkań komunalnych. Wprowadzono zróżnicowane bonifikaty. I tak, mieszkania w budynkach komunalnych wybudowanych przed 1945 rokiem sprzedawane będą najemcom z 70-procentową bonifikatą. W domach, które powstały po 1945 roku obowiązywać będzie 30-procentowa bonifikata przy sprzedaży, zaś w lokale nabywane przez miasto w ostatnich latach, głównie od 1998 roku zbywane będą z 10-procentową bonifikatą.
Wprowadzono też zniżki w zależności od czasu wynajmowania mieszkania od miasta, za każde 5 lat będzie to 1 procent wartości lokalu. Suma wszystkich zniżek nie może jednak wynieść więcej jak 75 procent. I jeszcze jedna informacja. Lokal może być zbyty osobom, które wynajmują go od miasta minimum 10 lat.
- WOŚP 2022 w Galerii Solnej w Inowrocławiu. Zobaczcie zdjęcia
- Wrak Race w Tucznie. Wyścigi samochodowe dla WOŚP. Zobaczcie zdjęcia
- Inowrocławski bieg na rzecz WOŚP 2022. Zdjęcia
- Tak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała w Galerii Solnej w Inowrocławiu
- Potężna wichura w powiecie inowrocławskim. Ponad 40 interwencji straży pożarnej
- Wichura w Inowrocławiu. Powalone drzewo na ulicy Świętego Ducha