https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jekaterina Kurakowa wybrała Toruń. Reprezentowała nas na igrzyskach w Pekinie [zdjęcia]

ds
Jekaterina Kurakowa tańczyła na lodzie w Pekinie. Reprezentowała tam Polskę i Toruń.

Kim jest Jekaterina Kurakowa?

Jekaterina Kurakowa pochodzi z Rosji. Urodziła się w Moskwie (2002 rok) i tam też rozpoczęła swoją sportową przygodę.

Do Polski przyjeżdżała na zawody. Dwukrotnie - w 2016 i 2017 roku - wygrała Mentor Toruń Cup w kategorii juniorów. W ojczyźnie konkurencję wśród solistek miała ogromną, więc o wsparcie i regularne starty było ciężko.

Łyżwiarka postawiła na Polskę, a wsparcia udzielił jej Marek Kaliszek, założyciel klubu MKS Axel Toruń, gdzie trafiła Katia.

Jekaterina Kurakowa prywatnie jest partnerką łyżwiarza Filipa Bojanowskiego.

Kurakowa ma już na koncie kilka sukcesów. Jest piątą solistką Europy, zwyciężczynią zawodów z cyklu Challenger Series i czterokrotną mistrzynią Polski. Wywalczył też kwalifikację na igrzyska olimpijskie w Pekinie, gdzie reprezentowała Polskę i Toruń. Do startu w Pekinie przygotowywała się we Włoszech.

Jekaterina Kurakowa w Pekinie

Jekaterina Kurakowa zaprezentowała się kibicom dwa razy w konkursie solistek

W pierwszym starcie w programie krótkim nasza reprezentantka nie uniknęła upadku i choć znalazła się w gronie zawodniczek, które zapewniły sobie występ w programie dowolnym, to z przedostatnim wynikiem. Drugi występ był znacznie lepszy. Jekaterina Kurakowa zaliczyła bardzo udany przejazd w programie dowolnym solistek na igrzyskach w Pekinie. Za swój program uzyskała notę 126.76 punktu i awansowała w końcowej tabeli na dwunaste miejsce.

od 7 lat
Wideo

Magazyn GOL 24 - podsumowanie kolejki Ekstraklasy

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
Ludzie opamietajcie sie , jaka z niej jest ...Polka !!??
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska