Joker Mekro Świecie urwał jeden punkt liderowi

Siatkarki Jokera jako pierwsze w tym sezonie urwały Zawiszy Sulechów 1 punkt w jego hali Sławomir Wojciechowski
Joker Mekro Świecie nie przerwał zwycięskiego marszu Roltex Zawisza Sulechów przegrywając 2:3.

Roltex Zawisza Sulechów - Joker Mekro Świecie 3:2 ( 25:12, 19:25, 25:15, 21:25, 15:6)
JOKER: Przepiórka, Wyrwa, Łukasiewicz, Ziółkowska, Toborek, Flakus, Strządała (libero) oraz Wenerska, Możdżeń, Kutyła.

Joker do Sulechowa pojechał bez swojej libero Alicji Walczak, którą z gry wykluczyła kontuzja pleców. Zastąpiła ja przyjmująca Angelika Strządała, która dobrze wywiązała się ze swojej nowej roli.
Świecianki zbyt bojaźliwie zaczęły zawody. Po kilku minutach przegrywały 3:8 i trener Andrzej Nadolny musiał wziąć czas. Niewiele on pomógł, bo nadal jokerki traciły punkty seriami (4:12, 9:18), by przegrać inauguracyjną partię do 12.
Przebieg drugiego seta był już inny. Na początku trwała wymiana ciosów. Wynik oscylował wokół remisu (3:1, 5:5, 7:7, 8:9, 11:11). Potem Joker wyszedł na dwupunktowe prowadzenie 13:11 i 14:12, ale sulechowianki szybko je zniwelowały z nawiązką. Po asie serwisowym Ewy Kwiatkowskiej prowadziły 15:14. Jednak po rozmowie z trenerem świecianki odzyskały inicjatywę. Odskoczyły na 19:16 i 20:17. Trener Zawiszy Marek Mierzwiński próbował ratować sytuację zmianami, ale nie udało mu się wybić z rytmu siatkarek ze Świecia, które wygrały tę odsłonę do 19.
Podrażniony lider od mocnego uderzenia zaczął kolejną partię szybko odskakując na 8:2. Potem gospodynie utrzymywały przewagę, a od 10:5 zdobyły cztery punkty z rzędu i wygrywały już 14:5. Świecianki nie umiały przerwać ich passy. Punktowały sporadycznie, by przegrać do 15.

Tradycyjnie tie-break

Początek czwartej odsłony to znów wyrównana walka. Zawisza prowadził minimalnie (2:1, 4:2, 6:5, 9:7. 12:10) lub był remis 7:7, 12:12, 13:13. Potem inicjatywę dzięki dobrej zagrywce Kasi Możdżeń przejęły jokerki, które odskoczyły na 16:13 i 17:14. W Sulechowie zanosiło się na tie-break, ale miejscowe wcale go nie chciały. I odrabiały systematycznie straty, aż doprowadziły do remisu 20:20. Jednak świecianki za chwilę znów odskoczyły na dwa "oczka". I już nie oddały prowadzenia wygrywając 25:21. W kluczowym momencie istotną rolę odegrała dobra zagrywka Marty Ziółkowskiej. Można powiedzieć, że tradycji stało się zadość, bo niemal każdy wyjazdowy mecz jokerek w I lidze trwał pięć setów. Wyjątkiem były tylko derby w Toruniu (0:3).

Tie-break zaczął się źle dla Jokera i nerwowo przez kontrowersyjne decyzje sędziów. I już przy 0:3 o czas musiał poprosić Andrzej Nadolny. Po wznowieniu gry przyjezdne zdobyły punkt, ale w kolejnej akcji szczelny blok postawił Zawisza. Przy zmianie stron nasze siatkarki traciły już cztery "oczka" (4:8). Druga część tie-breaku to dalej dominacja rywalek, które zdobywały kolejne punkty odskakując na 11:4. Zmęczone świecianki nie umiały już im się przeciwstawić. Przegrały do 6, ale mimo to z podniesionymi głowami opuszczały Sulechów. Jako pierwsze w hali lidera zdobyły punkt.

Inne wyniki 20. kolejki: SMS PZPS Szczyrk - Sparta Warszawa 0:3 (19:25, 20:25, 17:25), KS Murowana Goślina - Silesia Volley Mysłowice 0:3 (23:25, 18:25, 18:25), Budowlani Volley Toruń - Ekstrim Gorlice 3:0 (25:19, 25:19, 25:22), KS Jastrzębie Borynia - Sokołów S.A. Nike Węgrów 3:0 (25:20, 26:24, 25:18). Mecz Karpaty Krosno - ŁKS Łódź został przełożony na 28 lutego.

1. Zawisza Sulechów 20 52 55:17
2. Budowlani Toruń 20 48 55:22
3. ŁKS Łódź 19 40 48:24
4. Ekstrim Gorlice 20 40 49:31
5. Joker Mekro Świecie 20 35 47:41
6. Nike Węgrów 20 32 37:35
7. KS Jastrzębie-Borynia 20 31 38:35
8. KS Murowana Goślina 20 27 34:40