Joker Mekro Świecie wygrywa i zapewnia sobie utrzymanie w I lidze [zdjęcia]

Ze środka udanie atakuje Marta Ziółkowska.
Ze środka udanie atakuje Marta Ziółkowska. Sławomir Wojciechowski
Trwa zwycięska seria pierwszoligowca ze Świecia. Dziś Joker Mekro pokonał we własnej hali KS Jastrzębie-Borynia 3:1. I już ma pewne utrzymanie w I lidze.
Andrzej NadolnyW ostatnim secie, przy wysokim prowadzeniu, trener Andrzej Nadolny motywował jokerki, by utrzymały dobry rytm

Joker Mekro Świecie - KS Jastrzębie-Borynia

Joker Mekro Świecie - KS Jastrzębie-Borynia 3:1 (25:21, 22:25, 25:17, 25:18)
Joker: Przepiórka, Wyrwa, Toborek, Ziółkowska, Strządała, Flakus, Walczak (libero) oraz Wenerska, Możdżeń, Łukasiewicz, Kutyła.
KSJ-B: Soja, Starzyk-Bonach, Jędrysik, Osuchowska, Gawlak, Mitręga, Nickowska (libero) oraz Wardęga.

W kadrze meczowej gospodyń znalazła się kadetka Klara Drosdowska, która została zgłoszona do rozgrywek I ligi. Jednak na swój debiut będzie musiała jeszcze poczekać, bo Andrzej Nadolny nie zdecydował się wpuścić jej na parkiet.
Pierwszy set był wyrównany, choć od 3:3 cały czas prowadził Joker. Jednak świecianki nie potrafiły odskoczyć wyżej niż na 4 punkty (17:13). Kluczowa okazała się końcówka, której bohaterką okazała się Monika Kutyła. Rezerwowa atakująca Jokera udanie skończyła cztery ataki oraz popisała się asem serwisowym. Przy 24:21 kropkę nad "i" postawiła Angelika Strządała.
Drugą partię też lepiej zaczęły miejscowe, które prowadziły 4:1, 5:2, 6:3, 7:4. Siatkarki z Jastrzębia-Zdroju odrobiły straty. Od 8:8 trwała wymiana ciosów, aż do 15:15. Wówczas inicjatywę przejęły przyjezdne, które uciekły na 4-5 punkty. Jokerki zbliżyły się na 21:23, ale na więcej rywalki im nie pozwoliły.

Rozpędzona Flakus

Set n 3 wyrównany był do stanu 10:9. Potem przewagę zaczęły budować siatkarki ze Świecia. Przy 16:11 o czas poprosił szkoleniowiec jastrzębianek Jarosław Bodych, ale niewiele on pomógł. Po wznowieniu gry kolejne dwa punkty zdobyły Patrycja Flakus i Hania Łukasiewicz. Jokerki do końca kontrolowały wynik wygrywając do 17.

Ostatni set miał trzy fazy. W pierwszej dominowały gospodynie, które dość szybko zyskały bezpieczną przewagę (8:3, 10:4, 14:9). Świecianki jednak zbyt mocno się rozluźniły. I ich przewaga stopniała do 15:14. Wówczas sprawy w swoje ręce wzięła Patrycja Flakus, która zdobywała punkty w ataku i blokiem. Wspierały ją przeciwniczki, które nie ustrzegły się błędów własnych. Joker wygrał do 18, a całe spotkanie 3:1. Po meczu siatkarki odśpiewały sto lt Alicji Walczak, która dziś miała urodziny.

To była dwunasta wygrana Jokera w sezonie oraz piąta z rzędu. Na pięć kolejek przed końcem sezonu zasadniczego Joker zapewnił sobie utrzymanie na zapleczu Orlen Ligi. W tabeli beniaminek ze Świecia pozostał na 5. miejscu, bo wszystkie zespoły z czołówki wygrały swoje spotkania.

Inne wyniki 17. kolejki: ŁKS Commercecon Łódź - SMS PZPS Szczyrk 3:0 (18,18, 16), Ekstrim Gorlice - Nike Węgrów 3:0 (17, 19, 20), Silesia Volley Mysłowice - Karpaty Krosno 3:0 (17, 17, 25), Sparta Warszawa - Budowlani Volley Toruń 1:3 (23, -15, -20, -21), KS Murowana Goślina - Roltex Zawisza Sulechów 0:3 (-21, -21, -14).

1. Roltex Zawisza Sulechów 16 41 43:13
2. Budowlani Toruń 17 39 46:20
3. Ekstrim Gorlice 17 37 44:23
4. ŁKS Łódź 17 34 42:23
5. Joker Mekro Świecie 17 33 42:32
6. Nike Węgrów 16 26 31:28
7. KS Jastrzębie-Borynia 17 26 31:30
8. KS Murowana Goślina 16 21 27:34