Joker/Mekro Świecie łatwo ograł SMS Police

Hania Łukasiewicz (nr 1) rzadko myliła się w ataku
Hania Łukasiewicz (nr 1) rzadko myliła się w ataku Sawomir Wojciechowski
Nie było niespodzianki w sobotę w Świeciu. W meczu 9. kolejki II ligi kobiet Joker/Mekro Świecie zwyciężył SMS Police 3:0.

Joker/Mekro Świecie - SMS Police

Joker/Mekro Świecie - SMS Police 3:0 (25:14, 25:17, 25:10)
Joker: Brodacka, Hohn, Warzecha, Szewczyk, Nowak, Łukasiewicz, Hohn, Duraj (libero) oraz Wenerska, Froń, Asinowicz, Głowiak (libero).

To było jedno z łatwiejszych zwycięstw jokerek w tym sezonie. Policzanki miały wiele problemów z organizacją gry. Popełniały szkolne błędy oddając za darmo punkty gospodyniom.
W każdym secie świecianki od początku odskakiwały na kilka punktów. I kontrolowały wynik do końca. Mały wyjątek był na począteku 3. seta. Joker prowadził już 10:4, ale chwilowy przestój sprawił, że siatkarki z SMS-u zbliżyły się na dwa “oczka" (11:9). Jednak po czasie wziętym przez trenera Andrzeja Nadolnego wszystko wróciło do normy. Do końca meczu jokerki zdobyły 14 punktów, a przeciwniczki 1!

W drużynie ze Świecia najwięcej punktów zdobywała wczoraj Monika Nowak, która rozegrała jedno z lepszych spotkań w tym sezonie. Poza tym w ataku dobrze radziły sobie Hania Łukasiewicz i Ania Hohn. Z kolei na polu zagrywki wyróżniły się szczególnie Kasia Wenerska i Agnieszka Warzecha.

Joker 1. rundę kończy na 3. miejscu. Kolejny mecz o punkty drugoligowiec ze Świecia zagra dopiero w styczniu, bo w następnej kolejce pauzuje.