Joker/Mekro Świecie pozostaje w grze o awans

Izabela Cieśnik (atakuje) to zdecydowanie MVP meczu Joker - Sokół. Środkowa Jokera na wysokim poziomie grała nawet w setach, które świecianki przegrały
Zamiast 3:0, było tylko 3:2, ale ta wygrana przedłuża szanse Jokerowi/Mekro Świecie na awans do I ligi. Jednak jutro świecianki muszą wygrać derby z Budowlanymi Toruń.

Joker Świecie - Sokół 43 Katowice

Joker/Mekro Świecie - Sokół 43 AWF Katowice 3:2 (25: 15, 25:12, 21:25, 16:25, 15:8)
Joker: Wenerska, Hajne, Cieśnik, Łukasiewicz, I. Hohn, A. Hohn, Święcicka (l) oraz Wojciechowska, Nowak, Mirosław.
Sokół: Piasta, Bartlak, Ciechnowska, Zajkowska, Hernik, Pawłowska, Sołtysiak (l) oraz Filip, Romel, Furczyk.

Kobieta zmienną jest. Tego przykład dały dziś siatkarki Jokera. W pierwszych dwóch setach grały koncertowo, popsuły jedynie kilka zagrywek. Co ważne punkty zdobywały niemal wszystkie zawodniczki. Katowiczanki nie potrafiły sobie poradzić z zagrywkami Izabeli Cieśnik, Żanety Hajne, Kasi Wenerskiej. W ataku nie myliły się siostry Izabela i Anna Hohn, Cieśnik, Hajne i Hania Łukasiewicz. Co stało się z gospodyniami w trzecim i czwartym secie trudno powiedzieć. Pozwoliły one odbudować się rywalkom, a zwłaszcza Karolinie Pawłowskiej, która była prawie bezbłędna w ataku. Świetnie też zagrywała z wyskoku. Poza tym wspierały ją Aleksandra Hernik, Katarzyna Bartlak i Dominika Zajkowska. Sokół doprowadził do tie-breaku, a kibice ze Świecia mieli już czarne myśli. Tymczasem w decydującym secie wrócił Joker z początku meczu. Sygnał do ataku dała zdecydowanie najlepsza zawodniczka Jokera Izabela Cieśnik, która punktowała dzisiaj zagrywką, blokiem i atakami ze środka. W tie-breaku kilka "oczek" dorzuciły w ataku Anna Hohn i Żaneta Hajne. Na koniec przełamały się też Hania Łukasiewicz i Izabela Hohn. Z kolei w zespole z Katowic czarne chwile przeżywała Karolina Pawłowska, która miała problemy z kończeniem ataków. Dwa razy nawet zaliczyła taśmę. Jokerki ostatecznie wygrały gładko do 8.

Kilka wariantów

Sobotnie rozstrzygnięcia sprawiły, że wszystkie drużyny pozostają w grze o awans. W najgorszej sytuacji jest Sokół Katowice, którego los zależy także od postawy Budowlanych Toruń. Najprawdopodobniej zwycięzcy niedzielnych meczów awansują do I ligi. Niestety, wiele wskazuje na to, że tylko jedna drużyna z Kujawsko-Pomorskiego będzie od jutra pierwszoligowcem, chyba że Sokół pokona Wisłę w stosunku 3:1 lub 3:2, a Joker wygra Budowlanych.

Tabela po 2 dniach
1. Budowlani/Budlex Toruń 2 4 6-2
2. Joker/Mekro Świecie 2 3 4-5
3. Wisła Kraków 2 3 3-4
4. Sokół 43 AWF Katowice 2 2 4-6

Niedzielne mecze (hala widowiskowo-sportowa w Świeciu): Wisła - Sokół (11), Joker - Budowlani (13).