Oprócz urodzinowego tortu, którym częstowała Monika Młynarczyk, obecna prezes Towarzystwa, na gości jubileuszowego spotkania czekało jeszcze „ciepłe” wydawnictwo. Nowa publikacja poświęcona jest Parkowi im. Jana III Sobieskiego w Nakle, a szczególnie parkowym alejkom, którym - za sprawą Towarzystwa Przyjaciół Nakła - przywrócono zwyczajowe nazwy Lodowa, Diabelna, Trzy Korony, Piaskowa...
W muzeum jak u siebie
Jubileusz zorganizowano w muzeum, bo tu od początku istnienia towarzystwo znalazło życzliwą przystań. Tu cyklicznie organizowane są spotkania, a także wykłady poświęcone m.in. kulturze i historii miasta.
Jednym z inicjatorów i pierwszym prezesem towarzystwa był Janusz Chrząszcz. Po nim funkcję piastowali Andrzej Mazurek i Krystyna Wegner-Kowalska. Obecna prezes Monika Młynarczyk przypomniała gościom jubileuszu, posiłkując się zdjęciami, co udało się w ostatnich latach zrobić i osiągnąć.
Więcej wiadomości z Nakła i okolic na www.pomorska.pl/naklo[/a]
Wśród inicjatyw m.in. rajdy rowerowe do Potulic, Brzózek, Chobielina, Muzeum Komunikacji w Paterku, wzdłuż Noteci... By promować tę formę aktywności z inicjatywy towarzystwa na rynku i ul. Hallera w Nakle pojawiły się trzy lata temu stojaki na rowery.
Kajakiem i pieszo
Miłośnicy Nakła organizowali też spływy kajakowe i przejazdy zabytkowym autobusem szlakiem pałaców, dworów i folwarków. Ostatnia ciesząca się powodzeniem propozycja to cykl spacerów nordic walking dla mieszkańców.
Towarzystwo wspiera też utalentowanych nakielan m.in. tancerzy Zofię Grabas i Kacpra Grabas. Oboje wystąpili na jubileuszowym spotkania
W imieniu władz Nakła gratulacje z okazji jubileuszu złożył miłośnikom grodu nad Notecią Jan Światłowski, przewodniczący rady. Z życzeniami i kwiatami pospieszyli też nakielscy starostowie Tomasz Miłowski oraz Andrzej Kinderman, także działacz Towarzystwa Przyjaciół Nakła.
Zobacz koniecznie: Anna Lewandowska: Klara mnie zmieniła. Teraz w domu mam dwóch motywatorów