Juniorki Basketu 25 Bydgoszcz coraz bliżej półfinału

(as)
Daria Walczak bardzo dobrze poradziła sobie z prowadzeniem gry Basketu 25.
Drugi mecz w finałach mistrzostw Polski do lat 20 w Gdyni i drugie zwycięstwo bydgoskich juniorek.

Gimbasket Białystok - Basket 25 Bydgoszcz 75:86 (18:23, 23:26, 22:21, 12:16)

GIMBASKET: Sulima 21 (2), 12 zb., 9 as., 5 prz., Łempicka 15 (1), 6 zb., 4 as., 3 prz., Juchnicka 14 (1), Konopko 11, 4 as., 3 prz., Urban 8, 9 zb., 5 as. oraz Sławińska 4, Karczewska 2.
BASKET 25: Skrzecz 15 (2), Szybała 8, 3 as., Miłoszewska 3, Faleńczyk 3, 5 zb., Palacz 2 oraz Cilińdź 25 (7), Walczak 16, 5 zb., 5 prz., Ostrowska 9 (1), 6 zb., Kaniewska 3 (1), Hertmanowska 2, Rudzińska 0, Bandoch 0, 5 zb., 3 as.

Po efektownej wygranej w środę z gospodyniami z GTK (+15 pkt.) w meczu z teoretycznie słabszym Gimbasketem Białystok łatwo nie było, ale bydgoszczanki kontrolowały wynik.

- Chciałem zregenerować zawodniczki pierwszej "piątki" i odblokować kilka koszykarek z ławki. Ten cel udało się w pełni zrealizować, choć rywal zagrał naprawdę bardzo dobrze, ambitnie i do końca musieliśmy walczyć o wygraną - przyznał trener Basketu 25 Piotr Kulpeksza.

Białostocki zespół, który wysoko uległ w środę Basketowi z Aleksandrowa Łódzkiego, postawił twarde warunki. Jeszcze w 6. min prowadził 15:13. Końcówkę 1. kwarty nasze wygrały jednak 10:3. W 2. kwarcie odskoczyły na 33:20. ale potem zrobiło się 45:40. Po zmianie stron znów zryw bydgoszczanek dał im wyraźne prowadzenie 61:44, lecz chwilę później było tylko 64:58. Wtedy wynik dla naszej drużyny trzymała Cilińdź, która trafiła trzy razy z dystansu, a w całym meczu aż 7 z 8 rzutów! W 34. min znów było na styku - 73:69, lecz końcówkę super zagrała młoda rozgrywająca Walczak, która zdobyła 7 punktów i tej przewagi (80:69) Basket 25 nie dał już sobie wydrzeć.

Tylko po 9-13 minut grały bohaterki z meczu z GTK: Skrzecz, Miłoszewska i Szybała.

W piątek o 19.15 Basket 25 zagra z Basketem AŁ. Może pozwolić sobie nawet na wyraźną porażkę (-21 pkt.), bo wtedy będzie decydowała "mała" tabela, a w niej nasz zespół ma +15, GTK -7, a Basket AŁ - 8 pkt.

- Gramy o zwycięstwo, awans do półfinału i mecz z JAS-FBG, który nie jest aż tak mocny jak INEA AZS. Ale nie zapeszajmy - wiem, że w koszykówce pań każdy scenariusz jest możliwy - śmieje się Piotr Kulpeksza.

Wyniki - grupa A: AZS Gorzów - JAS-FBG Sosnowiec 43:63, INEA AZS Poznań - KKS Olsztyn 81:43 - zespoły INEI AZS i JAS-FBG są już w półfinale; grupa B: GTK Gdynia - Basket Alekandrów Łódzki 68:60 - w tabeli prowadzi Basket 25 - 4 pkt. przed Basketem AŁ i GTK - po 3.