Kadetki Pałacu Bydgoszcz świetnie grają w Kętrzynie

Pałacanki podczas ceremonii otwarcia turnieju w Kętrzynie
Pałacanki podczas ceremonii otwarcia turnieju w Kętrzynie MOSiR Kętrzyn
W Kętrzynie trwa finałowy turniej Mistrzostw Polski kadetek. Pałac Bydgoszcz ma na koncie już dwa zwycięstwa.

Bydgoski klub broni złotego medalu wywalczonego rok temu. Na razie podopieczne Agaty Kopczyk spisują się świetnie. Odniosły już dwa zwycięstwa w grupie "A".
Na inaugurację w środę Pałac pokonał MKS SAN Pajda I Jarosław 3:1. Bydgoszczanki łatwo wygrały dwa pierwsze sety do 15 i 12. Jednak o dziwo w trzeciej partii odrodziły się siatkarki z Jarosławia. Mecz stał się wyrównany, a prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Przy wyniku 22:22 Pajda odskoczyła na dwa punkty. Bydgoszczanki obroniły piłkę setową, ale w kolejnej akcji rywalki zdobyły brakujące "oczko" i mecz niespodziewanie musiał trwać dłużej. Podrażnione pałacanki w secie nr 4 od razu wyszły na prowadzenie 7:1. Przeciwniczki potrafiły się zbliżyć tylko na trzy punkty (9:6, 16:13), ale reakcja siatkarek Agaty Kopczyk była mocna. Odskoczyły one na 24:17. Jednak zdobycie ostatniego punktu rodziło się w ogromnych bólach. Niespodziewanie jarosławianki obroniły pięć piłek meczowych, ale w końcu bydgoszczanki przerwały ich serię. MVP meczu wybrano Oliwię Jakielaszek z Pałacu.

MKS SAN Pajda I Jarosław - Pałac Bydgoszcz 1:3 (15:25, 12:25, 25:23, 22:25)
Pałac: Matuszewska, Nowacka, Fojucik, Chmielewska, Nowakowska, Jakielaszek, Kempa (libero) oraz Ratajczak.

W drugim meczu 1. dnia grupy "A" Orzeł Malbork pokonał Sandecja Nowy Sącz 3:0 (25:15, 25:10, 25:20)

Szybko i bez nerwów

Dzisiaj siatkarki Pałacu dostarczyły mniej negatywnych emocji swojej trenerce. Pokonały pewnie Sandecję Nowy Sącz 3:0. Bydgoszczanki w każdym secie kontrolowały wydarzenia na boisku. MVP meczu została Pola Nowakowska.

Pałac Bydgoszcz - Sandecja Nowy Sącz 3:0 (25:14, 25:20, 25:20)
Pałac: Matuszewska, Nowacka, Fojucik, Chmielewska, Nowakowska, Jakielaszek, Kempa (libero) oraz Jaszkowska, Karpińska.

Drugi mecz grupy "A" odbędzie się o godz. 17.30. Jeśli wygra w nim Orzeł Malbork, to już dziś pałacanki znajdą się w strefie medalowej.

W piątek Pałac o godz. 15 zmierzy się z Orłem.

Horror dla Gedanii

W grupie "B" na razie dominuje Energa Gedania Gdańsk, która podobnie jak Pałac ma na koncie dwa zwycięstwa. Dzisiaj gdańszczanki stoczyły zacięty i dramatyczny pojedynek z MKS Dąbrowa Górnicza, z którym podopieczne Agaty Kopczyk przegrały w turnieju półfinałowym. Gedania wygrała szczęśliwie 3:2, w tym w tie-breaku 15:13.

Wyniki grupy "B": KS Impel Gwardia Wrocław - MKS Dąbrowa Górnicza 3:2 (-14, 26,-25, 16, 11), Energa Gedania Gdańsk - UMKS MOS Wola Warszawa 3:0 (22, 21, 24), MKS Dąbrowa Górnicza - Energa Gedania Gdańsk 2:3 (16, -22, 22, -23, -13).