Kaliszanki za mocne. Trzecia porażka Jokera Świecie w sezonie [zdjęcia z meczu]

Jakub Keller
Trzeciej porażki w tym sezonie doznały siatkarki Jokera Świecia. Podopieczne Marcina Wójtowicza przegrały we własnej hali z Energą MKS Kalisz 1:3.

Nie była to jednak aż tak dotkliwa porażka, jak przed dwoma tygodniami z łodziankami.

Zespół z Kalisza pierwszego seta wygrał głównie dzięki fenomenalnej końcówce, którą wygrał 5:1. Podrażnione Jokerki odpowiedziały zdecydowanym zwycięstwem w drugim secie. Dwa ostatnie rozdania po wyrównanej walce padły jednak łupem kaliszanek. MVP spotkania została Ewelina Polak (Enerka MKS). Bardzo dobry mecz zagrała także Joanna Sikorska (Joker).

Joker Świecie - Energa MKS Kalisz 1:3 (22:25, 25:20, 19:25, 24:26)

Joker: Wenerska, Urban, Jurczyk, Sikorska, Kukulska, Urbanowicz, Nowak (libero) oraz Gorzkiewicz, Marcyniuk, Kowalska, Adrianna Muszyńska, Brzoska.

Energa MKS: Polak, Bałuk, Centka, Gałkowska, Damaske, Ptak, Mazur (libero) oraz Szperlak, Bednarek, Szczurowska, Chrzan, Łysiak (libero).

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0