Zakończył się cykl imprez przygotowanych na 650-urodziny Kamienia. Przez rok udało się wydać monografię Kamienia i zorganizować sesję popularno-naukową poświęconą historii gminy. Było też wiele imprez sportowych i kulturalnych.
Zaczęło się w maju piknikiem archeologicznym, potem było czytanie monografii na rynku, otwarcie fontanny, Dni Kamienia z obleganym koncertem Gosi Andrzejewicz, wycieczki po gminie. Na koniec zaplanowano otwarcie biblioteki i izby regionalnej, koncert Eleni i pokaz sztucznych ogni.
W czwartek do 16-osobowego grona wpisanych do "Księgi zasłużonych dla gminy Kamień" dołączyły trzy osoby.
Na wniosek Aleksandra Atamańskiego radni jednogłośnie uznali za zasłużonego zamordowanego w Katyniu Franciszka Przytarskiego z Małej Cerkwicy. Dokument i gratulacje odbierała rodzina - Alina Przytarska z Chojnic i Stefan Niemczyk z Małej Cerkwicy.
Dzięki Piotrowi Leśniewskiemu zasłużonym dla gminy został też ostatni przedwojenny proboszcz z Dąbrówki ks. Konrad Piątkowski zamordowany w 1939 r. w Rudzkim Moście. Akt nadania tytułu odebrał obecny proboszcz z Dąbrówki ks. Jerzy Sikora.
Radni uhonorowali też zmarłego w 1905 r. doktora Franciszka Rogali, który przez 30 lat był lekarzem w Kamieniu. Życie poświęcił pracy zawodowej, ale był też wielkim społecznikiem. - Niestety, z powodu choroby nie dojechała z Poznania wnuczka doktora Rogali Joanna Skworz - powiedział Tomasz Fiałkowski, inicjator nadania tytułu doktorowi Rogali.
KAMIEŃ Będzie rondo 650-lecia
MARIETTA CHOJNACKA

Komitet organizacyjny jubileusz nadania praw miejskich Kamieniowi wnioskuje do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Bydgoszczy o nadanie pierwszemu rondu w miasteczku imienia 650-lecia.