Kandydaci na prezydenta Włocławka

  Kandydaci na prezydenta Włocławka zarejestrowani!

  (goz)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Jest siedmiu kandydatów do prezydentury Włocławka. Ostatniego wystawiła Samoobrona.
  Jest siedmiu kandydatów do prezydentury Włocławka. Ostatniego wystawiła Samoobrona. Jest nim Jacek Lebiedziński.

  Minął już termin rejestracji kandydatów na prezydentów miast. W środę do północy do Krajowego Biura Wyborczego we Włocławku zgłoszeni zostali: Andrzej Kazimierczak - włocławski radny i kandydat Platformy Obywatelskiej, przedsiębiorca z Kowala Henryk Kierzkowski, przez lata związany z Sojuszem Lewicy Demokratycznej, obecnie desygnowany przez Komitet Wyborczy "Lewica", włocławska radna Olga Krut-Horonziak, kandydatka Stowarzyszenia Obywatelskiego "Blok Troski o Włocławek", Jacek Lebiedziński, popierany przez "Samoobronę", ubiegający się o reelekcję Andrzej Pałucki, którego kandydaturę wystawił Sojusz Lewicy Demokratycznej, Łukasz Zbonikowski, parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości oraz Franciszek Złotnikiewicz, członek Zarz ądu Województwa i kandydat Polskiego Stronnictwa Ludowego.

  Włocławska Samoobrona w ostatnim dniu zdecydowała, kogo wystawi w wyborach na prezydenta miasta. Dla wielu niespodzianką było, że na walkę o prezydenturę nie zdecydował się były poseł Samoobrony Lech Kuropatwiński, ale jak się dowiedzieliśmy, będzie walczył m.in. ze Stanisławem Adamczykiem o fotel wójta w gminie Kowal.

  O prezydenturę Włocławka będzie natomiast zabiegał 44-letni włocławianin,przedsiębiorca Jacek Lebiedziński. Lebiedziński dotychczas nie zajmował się na szerszą skalę działalnością polityczną. Jest kandydatem niezależnym. Nie należy do partii Andrzeja Leppera, ale już dwukrotnie startował z list tego ugrupowania do Rady Miasta we Włocławku. Niestety, bez powodzenia.

  Jacek Lebiedziński ma firmę za granicą, zajmuje się produkcją okien. We Włocławku ma agencję nieruchomości. Jak zapowiada Lech Kuropatwiński, w najbliższym czasie kandydat przedstawi swój program, który będzie też programem Samoobrony.

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (16)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (16) forum.pomorska.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej