Kapitalne otwarcie sezonu koszykarek Energi Krajowej Grupy Spożywczej Toruń

Energa Polska Grupa Spożywcza sezon zaczyna od wygranej we Wrocławiu
Energa Polska Grupa Spożywcza sezon zaczyna od wygranej we Wrocławiu Piotr Lampkowski
Udany powrót trenera Elmedina Omanicia do Basket Ligi Kobiet. Skuteczna i efektowna gra duetu Alexis Jones - Marte Greys zapewnił "Katarzynkom" zaskakująco wysokie zwycięstwo we Wrocławiu.

Ślęza Wrocław - Energa Krajowa Grupa Spożywcza 60:79 (18:18, 7:14, 24:20, 11:27)

ŚLĘZA: S. Jones 22, 14 zb., Jakubiuk 11, Drop 9 (1), Small 4, Kurach 0 oraz Jaworska 7 (2), Stefańczyk 7 (1), Kuczyńska 0, Kulesha 0, Kurkowiak 0.
ENERGA KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA: Grays 25 (2), 7 zb., A. Jones 23 (5), 10 zb., 7 as., Stankiewicz 16 (4), A. Pszczolarska 4, Louka 0 oraz Mołłowa 9 (2), Podkańska 2, Mitrowska 0, K. Pszczolarska 0, Urban 0.

Pierwsze minuty należały do Ślęzy, która prowadziła 9:3. Torunianki początkowo miały duże kłopoty z kreowaniem zespołowych akcji, a indywidualne próby kończyły się zwykle niepowodzeniem. Po kilku minutach Energa Krajowa Grupa Spożywcza uspokoiła grę. Z dystansu dwa razy przymierzyła Stankiewicz, dołożyła swoje Jones (11 pkt, 6 zbiórek i 2 asysty do przerwy).

Na początku 2. kwarty "Katarzynki" odskoczyły na 26:20 po świetnych akcjach rozgrywającej z USA. Przyjezdne przede wszystkim lepiej zaczęły bronić i Ślęza przez 5 minut tylko raz trafiły do kosza. Do przerwy rywalki miały tylko 25 procent z gry, a Energa prowadziła już w pewnym momencie 32:22. Mogło być jeszcze lepiej, gdyby torunianki nie przestrzeliły w kilku łatwych szansach spod kosza.

Po przerwie przewaga zaczęła jednak topnieć. Nie do zatrzymania była środkowa Ślęzy Stephanie Jones. W 24.minucie wrocławianki pierwszy raz trafiły z dystansu (Julia Drop) i odzyskały prowadzenie (36:35). Tym razem to Ślęza imponowała defensywą, a torunianki miały coraz większe kłopoty z punktowaniem. Przed ostatnią kwartą Enerdze Krajowej Grupie Spożywczej zostały 3 punkty przewagi.

Świetna była Marte Grays, która trafiała spod kosza, była niemal bezbłędna z wolnych. Po trafieniu z dystansu Oksany Mołłowej w 33. minucie Energa Krajowa Grupa Spożywcza wygrywała znowu znacznie pewniej - 60:51.

Ostatnich nadziei gospodynie pozbawiła Alexis Jones. Rozgrywająca w ostatniej kwarcie trafiła dwa bardzo trudne rzuty z dystansu, potwierdzając, że może być jedną z topowych obwodowych polskiej ligi. Po tych akcjach przewaga "Katarzynek" urosła do 20 punktów.

Energa Krajowa Grupa Spożywcza zaimponowała skutecznością z dystansu (13/21, a więc znakomite 61 procent), ale torunianki miały także wyraźną przewagę pod tablicami (45:37), zaliczyły aż 20 asyst.