Mieszanka kaw pochodzących z Gwatemali i Brazylii. Blend No 3 to nietuzinkowy smak i wyśmienity aromat, który powstaje dzięki bardzo żyznej i bogatej glebie wulkanicznej oraz warunkom klimatycznym panującym w Gwatemali. Terroir w przypadku tej kawy gra kluczową rolę i daje tak niepowtarzalny obraz smaków kaw z Gwatemali. Uzupełniona o pełne i zrównoważone ziarna brazylijskich plantatorów, tworzy mieszankę, która na długo zapadnie w pamięć.

Blend No 3 to jedna z czterech mieszanek oferowanych pod własną marką, przez toruńską palarnię kawy Fonte. Do przygotowania Blend No 3 firma wykorzystuje ziarna kawy pochodzące z Gwatemali i Brazylii, natomiast w pozostałych mieszankach sięga także po kawy z Kolumbii, Indii, Hondurasu czy Rwandy. Oferuje również kawy z wielu zakątków świata jako kawy jednorodne, tzw. single, w których znajdziemy wszystko, czego można się spodziewać po kawie.

Kawy z palarni Fonte mają klasyczny charakter, jednak wyróżniają się spośród innych świeżością i dbałością o każde ziarno kawy.

Firma Fonte jako palarnia kawy funkcjonuje od 2015 roku. Wcześniej w ramach obsługi restauracji, kawiarni, biur zajmowała się dostarczaniem kawy oraz uczeniem, jak ją przyrządzić, zaparzyć i podać. Zaangażowanie w podanie dobrej filiżanki kawy zaowocowało poszukiwaniami coraz to nowych kaw i herbat, nie tylko tych najbardziej znanych palarni. W tej firmie podróż nie ma końca, więc właściciele firmy postanowili spróbować wypalenia kawy na małym, własnym piecu, który umożliwił im rok nauki, doświadczeń i prób. Pasja przebiła się ponad obawy i postanowiono kupić pierwszy w pełni profesjonalny piec do palenia kawy.

Dzięki ciągłej wędrówce po świecie z kawą i po kawę, oprócz mieszanek znakomitych włoskich marek Vergnano i Carraro, firma oferuje także kawy absolutnie wyjątkowe, z najdalszych zakątków świata których produkcja jest ograniczona przez wielkość plantacji, ich położenie, warunki klimatyczne. Kawy te są oferowane przez Fonte w ograniczonym czasie ze względu na ich podaż.
Fonte ma też własną kawiarnię, która służy jako małe pole doświadczalne. Prowadzone są tam szkolenia z zakresu doboru i przygotowywania kawy dla chwili przyjemności jej klientów.

GŁOSOWANIE

Kawa ziarnista Blend No3 , PHU Fonte

SMS o treści: KAW.3 pod numer 72355 (koszt 2,46 zł z VAT)

Klikaj >> Kawa ziarnista Blend No3

Nasze Dobre 2018