Otwieramy się na Waszą kreatywność, chcemy poznać bliżej Was samych i Wasze pomysły na Bydgoszcz - informuje Piotr Kurek, rzecznik prasowy prezydenta Rafała Bruskiego. - Każdy mieszkaniec przez tydzień będzie mógł zostać opiekunem oficjalnej strony na portalu społecznościowym, niezależnie od działań podejmowanych równolegle przez osoby prowadzące stronę - dodaje.
Czy sprawdzi się u nas?
Skąd ten pomysł? Inspiracją dla Bydgoszczy był szwedzki projekt "Curators of Sweden". - To inicjatywa oficjalnej rządowej agencji turystycznej VisitSweden, która od 2009 roku prowadzi konto swojego kraju na Twitterze, innym portalu społecznościowym - opowiada Kurek. - Od ponad pół roku do prowadzenia konta zaprasza Szwedów. Co tydzień inna osoba ma możliwość publikować wpisy na koncie, które jest oficjalnym kontem narodowym Szwecji.
Przeczytaj także:Tropią złodziei w internecie. Portale społecznościowe stają się narzędziem policji i okradzionych
Władze Bydgoszczy zdecydowały, że to dobry i ciekawy pomysł, aby włączyć w życie miasta wszystkich jego mieszkańców, oraz pokazać im, że mają sporo do powiedzenia. Już słychać wśród mieszkańców naszego miasta głosy, ze to dobre posunięcie ze strony rządzących.
Kto będzie miał pierwszy dyżur?
Na zgłoszenia urząd miasta czeka od dzisiaj. Pierwszy dyżur opiekuna rozpocznie się w poniedziałek, 27 sierpnia. Projekt ma być realizowany na razie do końca roku. Później, jeśli okaże się, że akcja cieszy się powodzeniem wśród bydgoszczan, jest możliwość jej przedłużenia.
- Media społecznościowe stały się bardzo ważnym nośnikiem informacji, ale i forum debaty i krytyki - twierdzi prezydent Bruski. - Ta inicjatywa jest kolejną płaszczyzną współpracy z mieszkańcami, którą z powodzeniem wdrażamy w wielu dziedzinach, jak choćby w postaci Paktu dla Kultury, Rady Sportu, czy Rady Seniorów. Współtworzenie obrazu miasta w sieci? Dlaczego nie? - dodaje.
Czytaj e-wydanie »