https://pomorska.pl
reklama
Pasek artykułowy - wybory

Kierowcy psioczą na progi zwalniające w gminie Koronowo. Proponują inne miejsca

Maja Stankiewicz
- Progi zwalniające w Samociążku były potrzebne, ale w innym miejscu - twierdzą oponenci
- Progi zwalniające w Samociążku były potrzebne, ale w innym miejscu - twierdzą oponenci Fot. Adam Lewandowski
W 2020 r. staraniem powiatu bydgoskiego zamontowano na drogach ponad 20 progów zwalniających. Nie wszyscy kierowcy są z tego faktu zadowoleni. Krytyczne głosy dotarły do nas m.in. z gminy Koronowo.

Zobacz wideo: Nowe przepisy prawa ruchu drogowego. To się zmieni!

- Bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu stawiamy na pierwszym miejscu – podkreśla starosta Wojciech Porzych podsumowując inwestycje drogowe 2020 r. - Cieszę się, że wspólne działania z Wydziałem Dróg Powiatowych przynoszą pozytywne efekty.

Wśród zadań drogowych zrealizowanych w ub. r. w powiecie bydgoskim m.in. montaż progów zwalniających na drogach. Napotykamy je m.in. w Samociążku. Po naszej publikacji na ten temat otrzymaliśmy kilka maili od niezadowolonych kierowców, mieszkańców gminy Koronowo. Ich zdaniem wykonanie progów zwalniających przy wjeździe do Samociążka to nie był dobry pomysł.

Więcej wiadomości z Koronowa i okolic na www.pomorska.pl/koronowo

Progi zwalniające w Samociążku były potrzebne, ale w innym miejscu – podkreślają internauci. Gdzie? W rejonie zakrętu w Samociążku. Wielokrotnie zdarzało się, że samochody osobowe na tym zakręcie wypadały z drogi i uderzały w figurę Matki Boskiej. Mieszkańcy z pietyzmem kilkakrotnie musieli ją odbudowywać.

Zdaniem oponentów - montaż progów zwalniających zamiast w rejonie zakrętu w Samociążku – a przy wjeździe do tej miejscowości - to zły pomysł.

Pojawiły się też postulaty montażu progów zwalniających przy „Starej Rzeźni” w Koronowie. A co o tym sądzą nasi Czytelnicy? Czekamy na opinie pod adresem: [email protected]

Progi zwalniające w Samociążku powinny być w innym miejscu?

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Motoryzacja

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

k
karol

Progi przy Starej Rzeżni??? Temu,kto tam przekracza prędkość obligatoryjnie powinno się wstrzymywac uprawnienia. Nie potrzeba dodatkowych problemów na drodze w tym miejscu. Wystarczy egzekwować bezwzględnie przepisy!!! No ale milicja z Koronowa woli karać wędkarzy w Pieczyskach za brak masek...

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska