Kim są Anioły Biznesu? O tym konferencja w Toruniu

  Kim są Anioły Biznesu? O tym konferencja w Toruniu

  Kaf

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Sam pomysł na biznes nie wystarcza. Potrzeba zapału, ale i pieniędzy. Dowiedz się, jak je zdobyć dla innowacyjnych przedsięwzięć biznesowych dzięki wsparciu Anioła Biznesu oraz w co warto zainwestować, by osiągnąć sukces i zysk.
  Anioł Biznesu to osoba, która przeznacza swój kapitał na rozwój przedsiębiorstwa w zamian za udziały w firmie. Ponosi spore ryzyko, ale może również dużo zyskać.

  Dzięki takim osobom, powstały firmy Google, Amazon, ale również i mniejsze Recytex Południe Sp z o.o. z siedzibą w Siemianowicach Śląskich czy Lokalny Operator Energetyczny S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Najczęściej Aniołami Biznesu są doświadczeni biznesmani.
  Lokują oni swój własny kapitał w innowacyjne i perspektywiczne projekty o wysokim potencjale rynkowym w początkowej fazie rozwoju. Na ogół są to przedsięwzięcia w obrębie branż, w których Aniołowie Biznesu mają doświadczenie, kontakty i sukcesy.

  W Polsce można znaleźć inwestora poprzez działające w całym kraju Sieci Aniołów Biznesu np. Ponadregionalną Sieć Aniołów Biznesu - Innowacja, PSAB-I ( www.psab.pl) czy Kobiecą Sieć Aniołów Biznesu, KSAB ( www.ksab.pl ).

  W naszym województwie idea Aniołów Biznesu wciąż jest mało rozpoznawalna. O tym, w jaki sposób ją wspierać będą dyskutować samorządowy, naukowcy i autorzy ciekawych pomysłów biznesowych w Toruniu 25 kwietnia. Zagadnienia będą dotyczyć tematyki finansów oraz inwestycji Aniołów Biznesu w młode, dobrze rokujące przedsięwzięcia.
  Zaproszeni goście i prelegenci będą analizować je pod kątem nowoczesnych rozwiązań i trendów inwestycyjnych gwarantując dynamiczny rozwój firmy, wzmocnienie jej pozycji na rynku, tym samym zwiększając jej przewagę konkurencyjną w regionie.

  - Dobre pomysły, jeżeli spodobają się inwestorom i trafią na podatny grunt, dostają nie tylko zastrzyk kapitałowy od inwestorów, ale także wsparcie w zakresie prowadzenia ich biznesu - mówi Przemysław Jura, Prezes Instytutu Nauk Ekonomicznych i Społecznych, organizator konferencji. - Są to kontakty biznesowe, są to wieloletnie doświadczenia po stronie Aniołów Biznesu, które są wykorzystywane do tego, żeby przyspieszyć rozwój firm i dać im silniejsze podstawy do osiągnięcia sukcesu.

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Nasze Dobre 2018