KK Świecie lepszy od młodzieży z Władysławowa

(nr 12) i Paweł Poliwka (nr 24) zagrali dziś bardzo dobre zawody.
(nr 12) i Paweł Poliwka (nr 24) zagrali dziś bardzo dobre zawody. Sławomir Wojciechowski
Nie było niespodzianki w Świeciu. KKŚ pewnie pokonał SMS PZKosz Władysławowo 83:62.

KK Świecie - SMS Władysławowo 83:62 (34:6, 16:16, 19:19, 14:21)

KK: Plebanek 18 (3), Robak 17 (1), Poliwka 13, Grod 9, Herman 3 (1) oraz Kubacki 12 (1), Kowalski 5 (1), Malinowski 4, Gałecki 2, Firyn 0, Pepliński 0.
SMS: Trojan 13, Sirijatowicz 7, Borowski 7, Stefanik 5 (1), Kaczmarski 4 oraz Sanny 9, Struski 8 (1), Garbacz 5 (1), Migała 2, Jeszke 2, Witliński 0, Wnętrzak 0.

O wygranej zdecydowała świetna 1. kwarta, w której świecianie odjechali rywalom aż na 28 punktów. Młodzi koszykarze z SMS-u nie potrafili znaleźć recepty na agresywną grę w defensywie gospodarzy. Gubili często piłkę. Oddawali niecelne rzuty. Miejscowi z kolei w ataku mieli bardzo wysoką skuteczność. Od początku dobrze dysponowani byli Radosław Plebanek, Piotr Robak i Paweł Poliwka. Wreszcie sobą był Marcin Kubacki, który w 1. kwarcie zdobył 6 punktów.

Kto zdobędzie tytuł Sportowca Regionu 2011? Można zgłaszać swoich faworytów!

Na początku 2. odsłony koszykarze ze Świecia zwiększyli przewagę nawet do 35 "oczek" (46:11), jednak później trochę spuścili z tonu. Goście odrobili część strat. Po 30 minutach KKŚ wciąż prowadził 28 punktami.

Co ciekawe tak samo było po pół godziny gry. W 3. kwarcie miejscowi znów zagrali zrywami. W 27. min. prowadzili 69:36, ale potem znów zdarzył im się przestój, co wykorzystał SMS.

W finałowej kwarcie, a w zasadzie w ostatnich jej 140 sekundach zawodnicy z Władysławowa odrobili część strat, by w przegrać honorowo 21 punktami. Trzeba jednak zaznaczyć, że trener Andrzej Struski dał pograć w ostatnich fragmentach meczu głównie zmiennikom.

Wygrana świecian była w pełni zasłużona. Byli oni o 10% skuteczniejsi z gry od SMS-u (47 do 37). W drużynie gospodarzy na zwycięstwo najbardziej zapracowali Radosław Plebanek (18 pkt, 9 zbiórek, 5 przechwytów), Piotr Robak (17 pkt, 3 zbiórki, 4 asysty, 3 przechwyty), Marcin Kubacki (12 pkt, 7 zbiórek, 2 asysty) i Paweł Poliwka (13 pkt, 7 zbiórek, 2 bloki).

Dodajmy, że w zespole gości zagrało dwóch zawodników pochodzących z Chełmna, a grających niegdyś w KKŚ. A mianowicie Filip Struski i Damian Jeszke. Ten pierwszy zdobył 8 pkt (przy niskiej skuteczności), a drugi tylko dwa (także niska skuteczność).