KK Świecie przegrał ostatki w Bielsku Podlaskim

Adam Bet (przy piłce) i Krzysztof Kalinowski (nr 15) powrócili do swoich drużyn po kontuzjach. Lepiej wypadł powrót "Kalego", który zdobył 12 pkt dla Tura Sławomir Wojciechowski
Bez kompletu punktów spod wschodniej granicy wrócą koszykarze ze Świecia. W sobotę wysoko przegrali z Turem, chociaż po 30. minutach nic na to nie wskazywało.

TUR Bielsk Podlaski - KK Świecie 95:76 (14:12, 28:26, 22:24, 31:14)
TUR: Kuczyński 17 (1), Krajewski 17 (1), Kalinowski 12, Weres 11, Szczepinski 10 (1) oraz Brzozowski 17 (4), Iwaniuk 5 (1), Wysocki 4, Ćwikowski 2, Kiluk 0
KK ŚWIECIE: Malinowski 17 (1), Wiśniewski 16, Herman 15 (3), Kubacki 14 (1), Michałek 4 oraz Bet 5, Babicz 3 (1), Kowalski 2
Pół godziny to wyrównana gra. Raz prowadzili goście, raz miejscowi. W 18. min. meczu Tur, dzięki serii ośmiu punktów pod rząd, objął prowadzenie 38:31, którego jak się potem okazało gospodarze nie oddali do końca. Mimo to koszykarze ze Świecia grali dzielnie. Mozolnie odrabiali straty. Do przerwy przegrywali 38:42, a w 3. kwarcie nadrobili jeszcze dwa “oczka". A mogło być jeszcze lepiej, gdyby nie “technik", który kosztował 4 celne rzuty wolne oraz kolejne dwa punkty po wznowieniu gry przez rywali ze środka boiska.

Stanęli w miejscu

Kluczowa okazała się ostatnia kwarta. Przez siedem jej minut świecianie oddali tylko jeden celny rzut za “2" (Zbigniew Malinowski). Miejscowi zdobyli 20 punktów i odskoczyli na 84:64. Było wówczas po meczu.
Tur wygrał, bo miał więcej skutecznych “strzelb“, dłuższą ławkę rezerwowych oraz lepiej zbierał (o 16 więcej zbiórek). W świeckim zespole dobrze zagrali Zbigniew Malinowski, Tomasz Herman, Piotr Wiśniewski i Marcin Kubacki. Słabo spisał się Karol Michałek, który miał bardzo niską skuteczność (18%).