Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Klasyfikacja asyst w PKO Ekstraklasie po 29. kolejce: Lukas Podolski i Rafał Wolski idą łeb w łeb [ASYSTY EKSTRAKLASA]

Jacek Czaplewski
Jacek Czaplewski
Rafał Wolski zaliczył asystę z Jagiellonią, ale jego drużyna przegrała 2:4
Rafał Wolski zaliczył asystę z Jagiellonią, ale jego drużyna przegrała 2:4 PAP/Piotr Nowak
Asysty Ekstraklasa. Pasjonująco wygląda rywalizacja o miano najlepszego asystenta w sezonie 2022/23. Właśnie po ósmej asyście zapisali współliderzy klasyfikacji, czyli Lukas Podolski z Górnika Zabrze i Rafał Wolski z Wisły Płock.

Po pięć asyst uzbierali już za to Michał Chrapek z Piasta Gliwice, Kamil Grosicki z Pogoni Szczecin oraz Marc Gual z Jagiellonii Białystok, któremu należy się miano bohatera kolejki za hat-trick z Wisłą Płock. Dzięki niemu drużyna odwróciła wynik z 0:2 na 4:2.

Czterema asystami mogą się poszczycić Roberto Alves z Radomiaka Radom, Maciej Domański ze Stali Mielec i Kajetan Szmyt z Warty Poznań. Jedną mniej posiadają na koncie Nene z Jagiellonii Białystok oraz Patryk Stępiński z Widzewa Łódź.

Pięciu ligowców zaliczyło w weekend po debiutanckiej asyście. Mamy na myśli Pawła Jaroszyńskiego i Patryka Makucha z Cracovii, Kacpra Chodynę z Zagłębia Lubin, Jacka Podgórskiego z Korony Kielce oraz Borisa Sekulicia z Górnika Zabrze.

Dwie asysty mają w dorobku Patryk Dziczek z Piasta Gliwice, Ronaldo Deaconu z Korony Kielce, Jakub Kałuziński z Lechii Gdańsk, Łukasz Łakomy z Zagłębia Lubin, a także Tomas Prikryl i Michal Sacek z Jagiellonii Białystok.

Klasyfikację zaktualizujemy od razu po poniedziałkowym meczu Radomiak Radom - Lech Poznań.

Klasyfikacja asyst po 29. kolejce PKO Ekstraklasy:

  • 8 asysty: Lukas Podolski (Górnik Zabrze), Rafał Wolski (Wisła Płock).
  • 7 asyst: Erik Janża (Górnik Zabrze).
  • 6 ASYST: Ivi Lopez (Raków Częstochowa), Ernest Muci (Legia Warszawa), Fran Tudor (Raków Częstochowa), Paweł Wszołek (Legia Warszawa).
  • 5 ASYST: Michał Chrapek (Piast Gliwice), Kamil Grosicki (Pogoń Szczecin), Marc Gual (Jagiellonia Białystok), Maxime Dominguez (Miedź Legnica), Victor Garcia (Śląsk Wrocław), Josue (Legia Warszawa), Damian Kądzior (Piast Gliwice), Filip Mladenović (Legia Warszawa), Damian Rasak (Wisła Płock).
  • 4 ASYSTY: Roberto Alves (Radomiak Radom), Maciej Domański (Stal Mielec), Mikael Ishak (Lech Poznań), Sebastian Kowalczyk (Pogoń Szczecin), Konrad Matuszewski (Warta Poznań), Hubert Matynia (Miedź Legnica), Maurides (Radomiak Radom), Bartosz Nowak (Raków Częstochowa), Kajetan Szmyt (Warta Poznań), Stratos Svarnas (Raków Częstochowa), Kristian Vallo (Wisła Płock), Adam Zrelak (Warta Poznań).
  • 3 ASYSTY: Dawid Błanik (Korona Kielce), Damjan Bohar (Zagłębie Lubin), Carlitos (Legia Warszawa), Davo (Wisła Płock), Damian Dąbrowski (Pogoń Szczecin), Ilkay Durmus (Lechia Gdańsk), Marcin Flis (Stal Mielec), Dominik Furman (Wisła Płock), Jesus Imaz (Jagiellonia Białystok), Otar Kakabadze (Cracovia), Bartosz Kapustka (Legia Warszawa), Bartłomiej Kłudka (Zagłębie Lubin), Olaf Kobacki (Miedź Legnica), Niilo Maenpaa (Warta Poznań), Nene (Jagiellonia Białystok), Flavio Paixao (Lechia Gdańsk), Bartłomiej Pawłowski (Widzew Łódź), Patryk Stępiński (Widzew Łódź), Miłosz Szczepański (Warta Poznań), Ernest Terpiłowski (Widzew Łódź), Grzegorz Tomasiewicz (Piast Gliwice), Bartłomiej Wdowik (Jagiellonia Białystok), Maciej Żurawski (Warta Poznań).
  • 2 ASYSTY: Pontus Almqvist (Pogoń Szczecin), Jani Atanasov (Cracovia), Łukasz Bejger (Śląsk Wrocław), Marius Briceag (Korona Kielce), Fedor Cernych (Jagiellonia Białystok), Alan Czerwiński (Lech Poznań), Karol Danielak (Widzew Łódź), Ronaldo Deaconu (Korona Kielce), Patryk Dziczek (Piast Gliwice), Daniel Leo Gretarsson (Śląsk Wrocław), Jan Grzesik (Warta Poznań), Said Hamulic (Stal Mielec), Richard Jensen (Górnik Zabrze), Jakub Kałuziński (Lechia Gdańsk), Karol Knap (Cracovia), Władysław Koczerhin (Raków Częstochowa), Martin Konczkowski (Śląsk Wrocław), Jewhen Konoplianka (Cracovia), Piotr Krawczyk (Górnik Zabrze), Jarosław Kubicki (Lechia Gdańsk), Dominik Kun (Widzew Łódź), Patryk Kun (Raków Częstochowa), Mikołaj Lebedyński (Stal Mielec), Łukasz Łakomy (Zagłębie Lubin), Mateusz Łęgowski (Pogoń Szczecin), Luis Machado (Radomiak Radom), Filip Marchwiński (Lech Poznań), Filipe Nascimento (Radomiak Radom), Takuto Osihma (Cracovia), Dani Pacheco (Górnik Zabrze), Joel Pereira (Lech Poznań), Fabian Piasecki (Raków Częstochowa), Rafał Pietrzak (Lechia Gdańsk), Tomas Prikryl (Jagiellonia Białystok), Pedro Rebocho (Lech Poznań), Michal Sacek (Jagiellonia Białystok), Jordi Sanchez (Widzew Łódź), Łukasz Sekulski (Wisła Płock), Lisandro Semedo (Radomiak Radom), Jean Carlos Silva (Pogoń Szczecin 1, Raków Częstochowa 1), Michal Siplak (Cracovia), Afonso Sousa (Lech Poznań), Filip Starzyński (Zagłębie Lubin), Mateusz Szwoch (Wisła Płock), Jewgienij Szykawka (Korona Kielce), Filip Szymczak (Lech Poznań), Bartosz Śpiączka (Korona Kielce 1, Wisła Płock 1), Linus Wahlqvist (Pogoń Szczecin), Dimityr Wełkowski (Miedź Legnica), Marcel Wędrychowski (Pogoń Szczecin), Mateusz Wdowiak (Raków Częstochowa), Paweł Zieliński (Widzew Łódź).
  • 1 ASYSTA: Joao Amaral (Lech Poznań), Dawid Abramowicz (Radomiak Radom), Zoran Arsenić (Raków Częstochowa), Makana Baku (Legia Warszawa), Filip Balaj (Cracovia), Jakub Bartkowski (Pogoń Szczecin), Gustav Berggren (Raków Częstochowa), Bartosz Bida (Jagiellonia Białystok), Jurich Carolina (Miedź Legnica), Thabo Cele (Radomiak Radom), Mike Cestor (Radomiak Radom), Kacper Chodyna (Zagłębie Lubin), Bartłomiej Ciepiela (Stal Mielec), Szymon Czyż (Raków Częstochowa), Conrado (Lechia Gdańsk), Filip Dagerstal (Lech Poznań), Adrian Danek (Korona Kielce), Adam Deja (Korona Kielce), Bassekou Diabate (Lechia Gdańsk), Cheikhou Dieng (Zagłębie Lubin), Martin Doleżal (Zagłębie Lubin), Erik Exposito (Śląsk Wrocław), Mariusz Fornalczyk (Pogoń Szczecin), Jens Martin Gammelby (Miedź Legnica), Fryderyk Gerbowski (Stal Mielec), Krystian Getinger (Stal Mielec), Guram Giorbelidze (Zagłębie Lubin), Alexander Gorgon (Pogoń Szczecin), Mateusz Grzybek (Zagłębie Lubin), Vladislavs Gutkovskis (Raków Częstochowa), Angelo Henriquez (Miedź Legnica), Javier Ajenjo Hyjek (Śląsk Wrocław), Rafał Janicki (Górnik Zabrze), Paweł Jaroszyński (Cracovia), Jakub Jugas (Cracovia), Benjamin Kallman (Cracovia), Jesper Karlström (Lech Poznań), Michał Kaput (Radomiak Radom), Arkadiusz Kasperkiewicz (Stal Mielec), Aleksandros Katranis (Piast Gliwice), Jacek Kiełb (Korona Kielce), Gabriel Kobylak (Radomiak Radom), Marko Kolar (Wisła Płock), Bartosz Kopacz (Zagłębie Lubin), Vladan Kovacević (Raków Częstochowa), Kamil Kruk (Zagłębie Lubin), Mateusz Kupczak (Warta Poznań), Tomasz Kupisz (Jagiellonia Białystok), Nika Kwekweskiri (Lech Poznań), Leandro (Radomiak Radom), Leandro (Stal Mielec), Ben Lederman (Raków Częstochowa), Nahuel Leiva (Śląsk Wrocław), Filip Lesniak (Wisła Płock), Juliusz Letniowski (Widzew Łódź), Florian Loshaj (Cracovia), Mateusz Mak (Stal Mielec), Tomasz Makowski (Zagłębie Lubin), Patryk Makuch (Cracovia), Przemysław Maj (Stal Mielec), Carlos Julio Martinez (Miedź Legnica), Luis Mata (Pogoń Szczecin), Mateusz Matras (Stal Mielec), Miłosz Matysik (Jagiellonia Białystok), Nemanja Mijusković (Miedź Legnica), Mato Milos (Widzew Łódź), Ariel Mosór (Piast Gliwice), Radosław Murawski (Lech Poznań), Jakub Myszor (Cracovia), Michał Nalepa (Lechia Gdańsk), Luciano Narsingh (Miedź Legnica), Bojan Nastić (Jagiellonia Białystok), Janusz Nojszewski (Korona Kielce), Nono (Korona Kielce), Fabio Nunes (Widzew Łódź), Koldo Obieta (Miedź Legnica), Aleksander Paluszek (Górnik Zabrze), Robert Pich (Legia Warszawa), Jacek Podgórski (Korona Kielce), Israel Puerto (Jagiellonia Białystok), Michał Rakoczy (Cracovia), Mathias Hebo Rasmussen (Cracovia), Adam Ratajczyk (Stal Mielec), Taras Romanczuk (Jagiellonia Białystok), Maciej Rosołek (Legia Warszawa), Milan Rundić (Raków Częstochowa), Piotr Samiec-Talar (Śląsk Wrocław), Petr Schwarz (Śląsk Wrocław), Boris Sekulić (Górnik Zabrze), Oskar Sewerzyński (Korona Kielce), Kacper Sezonienko (Lechia Gdańsk), Michał Skóraś (Lech Poznań), Igor Strzałek (Legia Warszawa), Serafin Szota (Widzew Łódź), Dalibor Takac (Korona Kielce), Kristers Tobers (Lechia Gdańsk), Piotr Tomasik (Wisła Płock), Kostas Triantafyllopulos (Pogoń Szczecin), Miłosz Trojak (Korona Kielce), John Yeboah (Śląsk Wrocław), Daisuke Yokota (Górnik Zabrze), Oliwier Wojciechowski (Jagiellonia Białystok), Nobert Wojtuszek (Górnik Zabrze), Luka Zarandia (Korona Kielce), Mario Zebić (Korona Kielce), Benedikt Zech (Pogoń Szczecin), Luka Zahović (Pogoń Szczecin), Dominick Zator (Korona Kielce), Sasa Żivec (Zagłębie Lubin), Paweł Żyra (Stal Mielec).

Klasyfikacja asyst z podziałem na kluby
Cracovia:
3 asysty: Otar Kakabadze.
2 asysty: Jani Atanasov, Karol Knap, Jewhen Konoplianka, Takuto Oshima, Michal Siplak.
1 asysta: Filip Balaj, Paweł Jaroszyński, Jakub Jugas, Benjamin Kallman, Florian Loshaj, Patryk Makuch, Jakub Myszor, Michał Rakoczy, Mathias Hebo Rasmussen.

Górnik Zabrze:
8 asyst: Lukas Podolski.
7 asyst: Erik Janża.
2 asysty: Richard Jensen, Piotr Krawczyk, Dani Pacheco,.
1 asysta: Rafał Janicki, Aleksander Paluszek, Boris Sekulić, Daisuke Yokota, Norbert Wojtuszek.

Jagiellonia Białystok:
5 asyst: Marc Gual.
3 asysty: Jesus Imaz, Nene, Bartłomiej Wdowik.
2 asysty: Fedor Cernych, Tomas Prikryl, Michal Sacek.
1 asysta: Bartosz Bida, Tomasz Kupisz, Jakub Lewicki, Miłosz Matysik, Bojan Nastić, Israel Puerto, Taras Romanczuk, Oliwier Wojciechowski.

Korona Kielce:
3 asysty: Dawid Błanik.
2 asysty: Marius Briceag, Ronaldo Deaconu, Jewgienij Szykawka.
1 asysta: Adrian Danek, Adam Deja, Jacek Kiełb, Nono, Janusz Nojszewski, Jacek Podgórski, Oskar Sewerzyński, Bartosz Śpiączka, Dalibor Takac, Miłosz Trojak, Luka Zarandia, Dominick Zator, Mario Zebić.

Lechia Gdańsk:
3 asysty: Ilkay Durmus, Flavio Paixao.
2 asysty: Jakub Kałuziński, Jarosław Kubicki, Rafał Pietrzak.
1 asysta: Conrado, Bassekou Diabate, Michał Nalepa, Kacper Sezonienko, Kristers Tobers.

Lech Poznań:
4 asysty: Mikael Ishak.
2 asysty: Alan Czerwiński, Filip Marchwiński, Joel Pereira, Pedro Rebocho, Afonso Sousa, Filip Szymczak.
1 asysta: Joao Amaral, Filip Dagerstal, Jesper Karlström, Nika Kwekweskiri, Radosław Murawski, Michał Skóraś.

Legia Warszawa:
6 asyst: Ernest Muci, Paweł Wszołek.
5 asyst: Josue, Filip Mladenović
3 asysty: Carlitos, Bartosz Kapustka.
1 asysta: Makana Baku, Robert Pich, Maciej Rosołek, Bartosz Slisz, Igor Strzałek.

Miedź Legnica:
5 asyst: Maxime Dominguez.
4 asysty: Hubert Matynia.
3 asysty: Olaf Kobacki.
2 asysty: Dimityr Wełkowski, Paweł Zieliński.
1 asysta: Jurich Carolina, Jens Martin Gammelby, Angelo Henriquez, Carlos Julio Martinez, Nemanja Mijusković, Luciano Narsingh, Koldo Obieta.

Piast Gliwice:
5 asyst: Michał Chrapek, Damian Kądzior.
3 asysty: Grzegorz Tomasiewicz.
2 asysty: Patryk Dziczek, Gabriel Kirejczyk.
1 asysta: Michael Ameyaw, Michał Kaput, Aleksandros Katranis, Gabriel Kirejczyk, Ariel Mosór.

Pogoń Szczecin:
5 asyst: Kamil Grosicki.
3 asysty: Damian Dąbrowski, Sebastian Kowalczyk.
2 asysty: Pontus Almqvist, Mateusz Łęgowski, Linus Wahlqvist, Marcel Wędrychowski.
1 asysta: Jakub Bartkowski, Mariusz Fornalczyk, Alexander Gorgon, Luis Mata, Jean Carlos Silva, Kostas Triantafyllopoulos, Luka Zahović, Benedikt Zech.

Radomiak Radom:
4 asysty: Roberto Alves, Maurides.
2 asysty: Luis Machado, Filipe Nascimento, Lisandro Semedo.
1 asysta: Dawid Abramowicz, Thabo Cele, Mike Cestor, Gabriel Kobylak, Leandro.

Raków Częstochowa:
6 asyst: Ivi Lopez, Fran Tudor.
4 asysty: Bartosz Nowak, Stratos Svarnas.
2 asysty: Władysław Koczerhin, Patryk Kun, Fabian Piasecki, Mateusz Wdowiak.
1 asysta: Zoran Arsenić, Szymon Czyż, Gustav Berggren, Vladislavs Gutkovskis, Vladan Kovacević, Ben Lederman, Milan Rundić, Jean Carlos Silva.

Stal Mielec:
4 asysty: Maciej Domański.
3 asysty: Marcin Flis.
2 asysty: Mikołaj Lebedyński, Said Hamulic.
1 asysta: Bartłomiej Ciepiela, Fryderyk Gerbowski, Krystian Getinger, Arkadiusz Kasperkiewicz, Leandro, Przemysław Maj, Mateusz Mak, Mateusz Matras, Adam Ratajczyk, Paweł Żyra.

Śląsk Wrocław:
5 asyst: Victor Garcia.
2 asysty: Łukasz Bejger, Daniel Leo Gretarsson, Martin Konczkowski.
1 asysta: Erik Exposito, Javier Ajenjo Hyjek, Nahuel Leiva, Piotr Samiec-Talar, Petr Schwarz, Diogo Verdasca, John Yeboah.

Warta Poznań:
4 asysty: Konrad Matuszewski, Kajetan Szmyt, Adam Zrelak.
3 asysty: Miłosz Szczepański, Maciej Żurawski.
2 asysty: Jan Grzesik, Niilo Maenpaa.
1 asysta: Mateusz Kupczak.

Widzew Łódź:
3 asysty: Bartłomiej Pawłowski, Patryk Stępiński, Ernest Terpiłowski.
2 asysta: Karol Danielak, Dominik Kun, Jordi Sanchez.
1 asysta: Juliusz Letniowski, Mato Milos, Fabio Nunes, Serafin Szota, Paweł Zieliński.

Wisła Płock:
8 asyst: Rafał Wolski.
5 asyst: Damian Rasak.
4 asysty: Kristian Vallo.
3 asysty: Davo, Dominik Furman.
2 asysty: Łukasz Sekulski, Mateusz Szwoch.
1 asysta: Marko Kolar, Filip Lesniak, Bartosz Śpiączka, Piotr Tomasik.

Zagłębie Lubin:
3 asysty: Damjan Bohar.
2 asysty: Bartłomiej Kłudka, Łukasz Łakomy, Filip Starzyński.
1 asysta: Kacper Chodyna, Cheikhou Dieng, Martin Doleżal, Guram Giorbelidze, Mateusz Grzybek, Bartosz Kopacz, Kamil Kruk,Tomasz Makowski, Sasa Żivec.

EKSTRAKLASA w GOL24

Oprawa kibiców Widzewa na meczu z Piastem

Raport z trybun. Kibice podczas 29. kolejki PKO Ekstraklasy....

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska