Kolarstwo: młodzi torunianie zajęli całe podium

Damian Mądrzejewski, Maciej Kwiatkowski i Piotr Klimkowski.
Damian Mądrzejewski, Maciej Kwiatkowski i Piotr Klimkowski. achiwum
Udane starty kolarzy Pacificu. We Włoszech tuż za podium był Łukasz Owsian, młodzież zdominowała mistrzostwa międzywojewódzkie.

We Włoszech nad jeziorem Lago di Garda rozegrano wyścigu Garda Vintage na dystansie 114 km. Najszybciej do mety dojechał białorusin Siergiej Novikov z włoskiej grupy US Pallazzago, ale nieźle wypadli także torunianie. Miejsce tuż za podium wywalczył Łukasz Owsian, ósmy był Paweł Piotrowicz, a dziesiąty Dariusz Głuszak.

Na podium stawała za to toruńska młodzież w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików i Żaków w Świeciu nad Osą. Na trasie wokół Rychnowa, Nowego Młyna i Świecia Pacific zdobył cztery medale. Szczególnie udany był start żaków na dystansie 11,3 km, gdzie torunianie zdobyli komplet medali: złoto trafiło do Macieja Kwiatkowskiego, srebro do Damiana Mądrzejewskiego, a brąz do Piotra Klimkowskiego.

Młodzicy ścigali się na dystansie 33,9 km i w tej kategorii najlepszy okazał się Szymon Sajnok z Cartusii Kartuzy. Srebro wywalczył Hubert Kowalczyk z Pacificu, a w najlepszej dziesiątce sklasyfikowano jeszcze Michała Lewandowskiego (4), Marka Dąbrowskiego (5), Kacpra Ślusarczyka (9) i Sylwestra Łączkowskiego (10).

Trenerem całej grupy Sławomir Baliński. Kolejnym ważnym startem zespołu młodzików jest Mały Wyścig Pokoju w Tarnowie Podgórnym w dniach 18-20 maja.