https://pomorska.pl
reklama
Pasek artykułowy - wybory

Kolejna firma planuje inwestycję w lubieńskiej strefie przemysłowej

Małgorzata Goździalska
Archiwum GP
List intencyjny podpisany! Fomicom jest kolejną firmą zainteresowaną terenami inwestycyjnymi w lubieńskiej strefie przemysłowej. Tymczasem buduje się centrum dystrybucyjne Dino i ... nasyp.

W czwartek w Urzędzie Miejskim w Lubieniu Kujawskim burmistrz Marek Wiliński oraz przewodniczący Rady Miejskiej Marek Małachowski podpisali w imieniu gminy Lubień Kujawski list intencyjny z prokurentem firmy Fomicom Polska, Christophem Prouvé. List intencyjny określa ramy prawne nabycia gruntu inwestycyjnego na dawnym lotnisku, czyli w lubieńskiej strefie przemysłowej. Jak powiedział nam burmistrz Marek Wiliński, firma Fomicom, która planuje inwestycję, specjalizuje się w wytwarzaniu, marketingu i sprzedaży przenośnych, autonomicznych systemów poliuretanowych. Siedziba firmy ulokowana jest w Maldegem w Belgii.

Tymczasem rozpoczęła się budowa centrum dystrybucyjnego Dino. Na razie na terenie, gdzie planowana jest inwestycja prowadzone są roboty ziemne. Przypomnijmy, że Dino planuje w lubieńskiej strefie przemysłowej budowa mroźni, chłodni, magazynów z kontrolowaną temperaturą, magazynu suchego oraz części socjalno-biurowych wraz z towarzyszącą infrastrukturą techniczną, drogami wewnętrznymi i miejscami parkingowymi, a także budowę firmowego sklepu. Inwestycja ma być gotowa w roku przyszłym.

Tymczasem w uzgodnieniu z inwestorem oraz generalnym wykonawcą obiektu gmina Lubień Kujawski wykorzystuje ziemię z placu budowy centrum dystrybucyjnego. Z ziemi wywożonej z budowy wykonywany jest bowiem nasyp, który docelowo ma pełnić rolę ekranu akustycznego oddzielającego obszar mieszkaniowy od strefy przemysłowej. - Chodzi o zapewnienie większego komfortu mieszkańcom i ochronę przed hałasem dobiegającym ze strefy - tłumaczy burmistrz.

Powstający nasyp ma mieć szerokość u podstawy około 12 metrów i być wysoki na około 6 metrów. Całkowita długość nasypu ma wynieść około 750 metrów. Do wykonania tego naturalnego ekranu akustycznego ma zostać wykorzystane około 36 tys. metrów sześciennych ziemi.

Jak powiedział nam burmistrz, w przyszłości nasyp ma zostać zagospodarowany - ma pojawić się na nim zieleń oraz elementy małej architektury. Najpierw jednak grunt musi się dobrze ustabilizować. Ponieważ wzdłuż nasypu ma biec droga, na nasypie planowane jest też wytyczenie w przyszłości ścieżki rowerowej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Okiem Kielara odc. 14

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska