Wideo. Rodzinny kapitał opiekuńczy

W 2022 roku zachowane zostaną linie autobusowe, z których korzysta młodzież z powiatu włocławskiego dojeżdżająca do szkół. Ale tę ofertę przewozów władze powiatu wzbogacają poprzez zorganizowanie dowozów pracowników do Brzeskiej Strefy Gospodarczej, która w ostatnim czasie intensywnie się rozwija. Zarząd powiatu zdecydował się zaproponować uruchomienie trzech dodatkowych linii na odcinkach Baruchowo- Kowal- Czerniewice- Gołaszewo- Kruszyn- Brzeska Strefa Gospodarcza- to pierwsza linia. Kolejna to Chodecz- Choceń- Brześć Kujawski- Brzeska Strefa Gospodarcza. A trzecia linia to: gmina Fabianki -Włocławek Wieniec - Brzeska Strefa Gospodarcza- Brześć Kujawski. I Rada Powiatu się na to zgodziła.
W przypadku ostatniej linii wymagane było porozumienie pomiędzy miastem Włocławek a powiatem włocławskim. Ale na sesji Rady Miasta we Włocławku została zawarta zgoda na podpisanie takiego porozumienia. Jak podkreśla starosta włocławski Roman Gołębiewski, porozumienie to umożliwi autobusom przejeżdżającym przez Włocławek m.in. korzystanie z przystanków miejskich.
Nowe linie mają rozwiązać nie tylko problemy z dojazdem do pracy w Brzeskiej Strefie Gospodarczej, ale też te związane z dotarciem do szkół. Takie sygnały docierały do Starostwa Powiatowego we Włocławku m.in. z gminy Fabianki, ale też uwagi zgłaszali mieszkańcy Wieńca.
Jak powiedział nam starosta Roman Gołębiewski, kolejną linię autobusową w powiecie włocławskim na początku roku uruchomi też województwo kujawsko- pomorskie. Będzie to linia Izbica Kujawska- Topólka- Lubraniec- Brzeska Strefa Gospodarcza.
Ile będzie kosztował przejazd nowymi liniami autobusowymi?
Decyzją Rady Powiatu we Włocławku cena biletu miesięcznego będzie wynosić 80 zł w przypadku biletu normalnego. Bilet jednorazowy ma kosztować 2,5 zł. Obowiązywać też będą ulgi ustawowe dla uczniów. Jak poinformował nas starosta Gołębiewski, prowadzone są także rozmowy z z firmami w Brzeskiej Strefie Gospodarczej, aby rozważyli możliwość zakupu biletów dla swoich pracowników.