https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Konferencja dotycząca gazyfikacji w Lisewie [zdjęcia]

Konferencji Polskiej Spółki Gazownictwa w Lisewie przyciągnęła parlamentarzystów, wojewodę a nawet ministra rolnictwa i rozwoju wsi. Mówiono o rozwijającej się sieci gazowniczej w naszym województwie. W Lisewie korzystają już jednak z gazu ziemnego od 9 października ubiegłego roku.- Temat zorganizowania „odpalenia znicza” w  Lisewie, jako przykładzie małej gminy a  zgazyfikowanej, wyszedł od  Polskiej Spółki Gazownictwa, z Grupy Kapitałowej PGN - informuje Jakub Kochowicz, wójt gminy Lisewo. - Propozycję dostaliśmy kilka tygodni temu. Podobno w każdym województwie odbyło się oficjalne „odpalanie znicza” - czyli symbol uruchomienia dostaw gazu ziemnego. Jak mówił mi dyrektor PGNiG w Bydgoszczy - nigdy nie mieli tak dużo  funduszy na gazyfikację, jak teraz.W Lisewie gazyfikacja stała się faktem 9 października 2018 roku. - Zaczęliśmy od budynku urzędu gminy, gdzie była stara kotłownia węglowa - podkreśla wójt. - Potem był Zespół Szkolno-Przedszkolny, pawilon wielofunkcyjny, stopniowo przyłączają się gospodarstwa domowe. Lisewianie czekali na to przez 30 lat. Już w strategii rozwoju z 1993 roku celem była gazyfikacja. Lisewo jest zgazyfikowane w 90 procentach. Została ul. Chełmińska, gdzie końca dobiega budowa. Gmina nie wydała na to ani złotówki. Ponieśliśmy koszt dostosowanie obiektów, około 500 tys. złotych. Minister rolnictwa  i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski mówił, że inwestycja w gazyfikację to walka ze smogiem, która także na wsi jest istotna, jak i jest to istotny element rozwoju terenów wiejskich.- W ciągu niespełna roku PSG za 1,3 mln złotych, zbudowała w Lisewie około 4,5 km gazociągu z przyłączami - informuje Artur Michniewicz, rzecznik prasowy Departament Komunikacji PSG. - Z gazu ziemnego w Lisewie korzysta 16 dużych odbiorców. Oddział Zakład Gazowniczy Spółki w Bydgoszczy podpisał umowy przyłączeniowe z 60 odbiorcami indywidualnymi, a w trakcie procedowania jest kolejnych 60 wniosków o wydanie warunków. W ramach Programu Przyspieszonych Inwestycji w Sieć Gazową Polski PSG planuje zgazyfikować w regionie przynajmniej 16 nowych gmin m.in. Stolno, Tuczno czy Nowe Marzy. Flash INFO, odcinek 13 - najważniejsze informacje z Kujaw i Pomorza.
Konferencji Polskiej Spółki Gazownictwa w Lisewie przyciągnęła parlamentarzystów, wojewodę a nawet ministra rolnictwa i rozwoju wsi. Mówiono o rozwijającej się sieci gazowniczej w naszym województwie. W Lisewie korzystają już jednak z gazu ziemnego od 9 października ubiegłego roku.- Temat zorganizowania „odpalenia znicza” w Lisewie, jako przykładzie małej gminy a zgazyfikowanej, wyszedł od Polskiej Spółki Gazownictwa, z Grupy Kapitałowej PGN - informuje Jakub Kochowicz, wójt gminy Lisewo. - Propozycję dostaliśmy kilka tygodni temu. Podobno w każdym województwie odbyło się oficjalne „odpalanie znicza” - czyli symbol uruchomienia dostaw gazu ziemnego. Jak mówił mi dyrektor PGNiG w Bydgoszczy - nigdy nie mieli tak dużo funduszy na gazyfikację, jak teraz.W Lisewie gazyfikacja stała się faktem 9 października 2018 roku. - Zaczęliśmy od budynku urzędu gminy, gdzie była stara kotłownia węglowa - podkreśla wójt. - Potem był Zespół Szkolno-Przedszkolny, pawilon wielofunkcyjny, stopniowo przyłączają się gospodarstwa domowe. Lisewianie czekali na to przez 30 lat. Już w strategii rozwoju z 1993 roku celem była gazyfikacja. Lisewo jest zgazyfikowane w 90 procentach. Została ul. Chełmińska, gdzie końca dobiega budowa. Gmina nie wydała na to ani złotówki. Ponieśliśmy koszt dostosowanie obiektów, około 500 tys. złotych. Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski mówił, że inwestycja w gazyfikację to walka ze smogiem, która także na wsi jest istotna, jak i jest to istotny element rozwoju terenów wiejskich.- W ciągu niespełna roku PSG za 1,3 mln złotych, zbudowała w Lisewie około 4,5 km gazociągu z przyłączami - informuje Artur Michniewicz, rzecznik prasowy Departament Komunikacji PSG. - Z gazu ziemnego w Lisewie korzysta 16 dużych odbiorców. Oddział Zakład Gazowniczy Spółki w Bydgoszczy podpisał umowy przyłączeniowe z 60 odbiorcami indywidualnymi, a w trakcie procedowania jest kolejnych 60 wniosków o wydanie warunków. W ramach Programu Przyspieszonych Inwestycji w Sieć Gazową Polski PSG planuje zgazyfikować w regionie przynajmniej 16 nowych gmin m.in. Stolno, Tuczno czy Nowe Marzy. Flash INFO, odcinek 13 - najważniejsze informacje z Kujaw i Pomorza. Nadesłane/Natalia Szpręglewska
Konferencji Polskiej Spółki Gazownictwa w Lisewie przyciągnęła parlamentarzystów, wojewodę a nawet ministra rolnictwa i rozwoju wsi. Mówiono o rozwijającej się sieci gazowniczej w naszym województwie. W Lisewie korzystają już jednak z gazu ziemnego od 9 października ubiegłego roku. - Temat zorganizowania „odpalenia znicza” w Lisewie, jako przykładzie małej gminy a zgazyfikowanej, wyszedł od Polskiej Spółki Gazownictwa, z Grupy Kapitałowej PGN - informuje Jakub Kochowicz, wójt gminy Lisewo. - Propozycję dostaliśmy kilka tygodni temu. Podobno w każdym województwie odbyło się oficjalne „odpalanie znicza” - czyli symbol uruchomienia dostaw gazu ziemnego. Jak mówił mi dyrektor PGNiG w Bydgoszczy - nigdy nie mieli tak dużo funduszy na gazyfikację, jak teraz. W Lisewie gazyfikacja stała się faktem 9 października 2018 roku. - Zaczęliśmy od budynku urzędu gminy, gdzie była stara kotłownia węglowa - podkreśla wójt. - Potem był Zespół Szkolno-Przedszkolny, pawilon wielofunkcyjny, stopniowo przyłączają się gospodarstwa domowe. Lisewianie czekali na to przez 30 lat. Już w strategii rozwoju z 1993 roku celem była gazyfikacja. Lisewo jest zgazyfikowane w 90 procentach. Została ul. Chełmińska, gdzie końca dobiega budowa. Gmina nie wydała na to ani złotówki. Ponieśliśmy koszt dostosowanie obiektów, około 500 tys. złotych. Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski mówił, że inwestycja w gazyfikację to walka ze smogiem, która także na wsi jest istotna, jak i jest to istotny element rozwoju terenów wiejskich. - W ciągu niespełna roku PSG za 1,3 mln złotych, zbudowała w Lisewie około 4,5 km gazociągu z przyłączami - informuje Artur Michniewicz, rzecznik prasowy Departament Komunikacji PSG. - Z gazu ziemnego w Lisewie korzysta 16 dużych odbiorców. Oddział Zakład Gazowniczy Spółki w Bydgoszczy podpisał umowy przyłączeniowe z 60 odbiorcami indywidualnymi, a w trakcie procedowania jest kolejnych 60 wniosków o wydanie warunków. W ramach Programu Przyspieszonych Inwestycji w Sieć Gazową Polski PSG planuje zgazyfikować w regionie przynajmniej 16 nowych gmin m.in. Stolno, Tuczno czy Nowe Marzy. Flash INFO, odcinek 13 - najważniejsze informacje z Kujaw i Pomorza.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska